چه با خنده به دنبال قمر در ‘بعد’?

بله, من می دانم که این یک فیلم است. که نباید توقف ما را از فکر کردن در مورد علل واقعی فاز ماه.

اجازه دهید من فقط می گویند پیکسار فیلم به بعد بود. آن را کودکان و نوجوانان کلاسیک رفتن quest/به دست آوردن اعتماد به نفس جدید داستان اما مجموعه ای در جهان با الف و اژدها و گوشی های هوشمند—شما می دانید جادو و چیزهای شبیه به آن.

من آگاه هستم که آن را “واقعی” که بدان معنی است که آنها می توانید تا هر چه قوانین فیزیک آنها می خواهند. اما این رفتن برای جلوگیری از فکر کردن در مورد فیزیک واقعی.

یکی از چیزهایی که شما می بینید اغلب در فیلم ها این دو ماه در آسمان است. آنها نگاه سرد اما آنها نیز از نوع نگران کننده (حداقل برای من). در صورتی که شما را دیده اند این فیلم در اینجا این است که من طرح دو قمر:

two cresent moons

من فرض این واقعی قمر نمایش واقعی فاز—اما همه آنها اشتباه است.

چه چیزی باعث می شود که فاز ماه ؟

این فقط اتفاق می افتد ما باید یک ماه در آسمان ما. شما باید بیرون بروید و به آن نگاه کنید گاهی اوقات. اگر شما, شما متوجه خواهد شد که ظاهر آن تغییرات در طول این دوره از یک ماه. گاهی اوقات آن را بزرگ نورانی دیسک و گاهی اوقات آن را فقط یک خرده. اما این است که چرا ؟

شما می شود شگفت زده چگونه بسیاری از مردم فکر می کنم آنها می دانند که پاسخ اما در واقع نیست. از آنها بپرسید که چه چیزی باعث این تغییر فاز ماه و در اینجا به برخی از رایج (اشتباه) پاسخ شما را بشنود:

  • سایه زمین بر روی ماه
  • چرخش زمین
  • ابرها (منطق در اینجا من فرار)

در اینجا واقعی پاسخ: مراحل ماه در واقع ناشی از یک سایه, اما آن را در اصل سایه ماه بر روی خود است. هنگامی که نور از خورشید بازدید این ماه آن را روشن تنها نیمی از سطح ماه است به طوری که یک طرف روشن است و یک طرف تاریک است. شما می توانید می گویند تاریک است که راه از آنجا که ماه مسدود کردن نور خورشید است. آن را مرتب کردن بر اساس مانند ماه سایه.

نمودار کمک خواهد کرد. در اینجا نمایی از زمین و ماه همراه با نور خورشید (نه کشیده شده به مقیاس).

light from sun hitting two spheres
تصویر: Rhett Allain

اگر شما نقطه قرمز رنگ بر روی زمین خود را مشاهده و از ماه می تواند توسط این خط نقش برآب. از این زاویه شما را بیشتر به سمت تاریک ماه تنها با کمی خرده روشن بخش—به عبارت دیگر یک هلال ماه. در اینجا آنچه در آن مانند به نظر می رسد در زندگی واقعی:

crescent moon
عکس: Tayfun Coskun/گتی ایماژ

همانطور که ماه به دور زمین زاویه که شما با مشاهده آن در نیز تغییر میکند. این است چگونه تمام مراحل ماه تولید می شود. تماشای این انیمیشن (ساخته شده در پایتون—در اینجا این است که کد) نمایش ساده (persian) تنها با یک منبع نور روشن آن را از زوایای مختلف.

تصویری: Rhett Allain

که تقریبا تمام مراحل ماه. بنابراین آن را تا به چیزی برای انجام با سایه زمین. البته گاهی اوقات سایه زمین می کند سقوط بر روی ماه. اما اغلب اتفاق نمی افتد چون خورشید-زمین-ماه مدار نیست دقیقا در همان هواپیما. زمانی که همه چیز خط ما تماس بگیرید که زمین سایه ماه گرفتگی. این یک فاز ماه اما چیزی متفاوت است.

در حال حاضر به بازگشت به نمودار و تصور کنید که چگونه به نظر ما از آن نقطه قرمز تغییر خواهد کرد که ماه به دور زمین: زمانی که ماه در خورشید کنار زمین ما فقط بریدن از نور یا بدون نور در همه در یک “ماه نو.” زمانی که ماه در سمت دور از زمین ما به عقب نگاه کنید و ببینید که بیشتر از سمت روشن.

بنابراین در اینجا یک تست: هنگامی که شما یک کاملا گرد ماه کامل در آسمان است که در این ماه نسبت به زمین است ؟ حق آن را به طور مستقیم در پشت زمین (نسبت به خورشید).

چه چیزی اشتباه است با این به بعد قمر?

در حال حاضر اجازه بازگشت به قمر در بعد. در اینجا یک مقایسه واقعی ماه (در سمت چپ):

two moons
تصویر: Rhett Allain

وجود دارد یک تفاوت روشن. از این به بعد ماه به نظر می رسد مانند یک دایره با یک کوچکتر تیره دایره در بالای آن—به طرز مشکوکی مانند پیش بینی سایه از زمین است. شما نمی توانید به این شکل با یک حوزه است که یکی از تیره های نیم و یک نور نیم. آن را نمی ممکن است. خوب شاید این به بعد ماه نیست در واقع یک حوزه. شاید وجود یک غول کوه است که چوب را در بالای سطح به طوری که آن را جلب نور خورشید. البته هر دو قمر را به همان عجیب و غریب, خمیده کوه.

نکته خنده دار این است که معیوب تصویر یک هلال ماه بسیار رایج است. شما می توانید آن را در علامت ترکیه در پرچم دولت از ایالت کارولینای جنوبی و بسیاری از جاهای دیگر. من مطمئن هستم که چرا اما همانطور که می بینید, آن را می سازد هیچ حس هنگامی که شما را در درک چه چیزی باعث یک هلال ماه.

پس چرا بعد قمر مثل این ؟ من شرط می بندم که انیماتورها فقط فکر می کردم این نگاه سرد. این باعث می شود شما فکر می کنم در مورد زمانی که این نوع از نماد شده اند ممکن است بیشتر رایج است. شاید آن را نیز بر این واقعیت است که این نه زمین (هر چند همان فیزیک باید اعمال بر روی تمام سیارات). اما خوب است. منظورم این است که آن را فقط نشان می دهد.

دوستان عزیز این خواهد بود که ماه گذشته به عنوان یک عامل به طور منظم برای Wired Science. اما این فیزیک بازی سرگرم کننده متوقف نخواهد شد! رفتن به جلو, شما در پیدا کردن چیزهای من در توییتر و همچنین متوسط و یوتیوب. ببینید شما در سیستم عامل! —Rhett Allain


بزرگ تر سیمی داستان
  • چگونه یک هوش مصنوعی غول ساخته چت—نظارت—آسان
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • ما باید یاد بگیرند که به خواندن با هم زمانی که ما دور از هم
  • 27 روز در توکیو بای: آنچه اتفاق افتاده است در الماس شاهزاده
  • نکات و ابزار برای برش مو در خانه
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im