هنگامی که در حال خواندن خود را شریک احساسات مفید و هنگامی که مضر است ؟

یک مطالعه جدید توسط یک تیم از روانشناسان از دانشگاه روچستر و دانشگاه تورنتو در تلاش برای کشف کردن تحت چه شرایطی توانایی خواندن فرد دیگری احساسات-چه روانشناسان را “همدلانه دقت” — مفید برای یک رابطه و زمانی که آن می تواند مضر باشد. این مطالعه به بررسی اینکه آیا درک دقیق از یک شریک رمانتیک احساسات به هر یاتاقان در کیفیت رابطه و انگیزه فرد را به تغییر زمانی که یک شریک رمانتیک می پرسد برای یک تغییر در رفتار و یا نگرش است.

در حالی که تحقیقات قبلی در همدلانه دقت کرده بود به همراه داشت مخلوط یافته های این مطالعه جدید نشان می دهد که زوج هایی که با دقت درک مماشات احساسات نظیر خجالت باید روابط بهتر از کسانی که با دقت درک تسلط احساسات مانند خشم یا تحقیر. ادراک ممکن است در بخشی از این فرد درخواست تغییر و یا شخص دریافت درخواست.

منجر نویسنده بانی لو دستیار استاد در دانشگاه روچستر بخش روانشناسی می گوید: تیم zeroed در چگونه دقت رمزگشایی انواع مختلف احساسات تاثیر می گذارد ارتباط با کیفیت.

“اگر شما با دقت درک تهدید نمایش از شریک زندگی خود را, آن می تواند خود را تکان اعتماد به نفس در یک رابطه می گوید:” لو که به انجام تحقیقات در حالی که یک همکار فوق دکترا در دانشگاه تورنتو منچستر مدرسه کسب و کار مدیریت است.

به همین دلیل است که توانایی تغییر مهم برای همکاری ؟

حتی در بهترین روابط با شرکای همواره تجربه جنگ است. یکی از راه های مقابله با تعارض محققان استدلال می کنند این است که به درخواست یک شریک برای تغییر, برای مثال صرف پول کمتر از دست دادن وزن و ایجاد تغییرات به یک زن و شوهر زندگی جنسی و یا بازنشانی اهداف زندگی. در عین حال درخواست چنین شخصی (و گاهی اوقات تهدید) تغییر می تواند استنباط احساسات منفی قرار داده و فشار در ارتباط است. همین دلیل است که بدانند چگونه بهترین به حرکت احساسی متهم موقعیت بسیار مهم است برای حفظ یک رابطه سالم.

“اگر شما در حال مماشات با شریک زندگی خود را — و یا احساس خجالت یا خاضع — و شریک زندگی خود را با دقت میدارد تا بر این, آن می تواند سیگنال را به شریک زندگی خود را که شما در مورد احساسات خود و تشخیص درخواست تغییر ممکن است مضر” لو می گوید. “یا اگر شریک زندگی خود عصبانی است یا تحقیر — آنچه ما تماس بگیرید تسلط احساسات-که سیگنال های بسیار متفاوت اطلاعات منفی که ممکن است صدمه دیده است یک شریک اگر آنها با دقت آن را درک کنند.”

تیم — علاوه بر روچستر لو — ساخته شده است تا از استفان Côté از دانشگاه تورنتو منچستر مدرسه کسب و کار مدیریت و جنیفر ستارگان و امیلی Impett هر دو از دانشگاه Toronto Mississauga. آنها کشف کردند که این نوع احساسات منفی شناسایی مهم: اگر شما به عنوان خوانده شده در شریک زندگی خود را در بیان احساسات نرمتر — مانند غم و اندوه و شرم یا خجالت — شما به طور کلی لذت بردن از یک رابطه قوی. یکی از دلایل ممکن است که این به اصطلاح “مماشات احساسات” خوانده می شوند به عنوان سیگنال از نگرانی برای شریک احساسات.

در مقابل و در تضاد با محققان فرضیه اصلی به سادگی احساس خشم یا تحقیر — احساسات است که سیگنال سرزنش و defensiveness-به جای دقت خواندن این احساسات شریک زندگی خود را ممکن است مخرب اجتماعی برای یک رابطه. این تیم متوجه شد که اگر حتی فقط یک شریک احساس, قهر و یا نمایش داده شده تحقیر کیفیت رابطه ناموفق mr صرف نظر از اینکه آیا شریک دیگر توانایی خواندن احساسات نقطه بود و یا به طور کامل از دست رفته خوانده شده را علامت.

Coauthor Côté می گوید این تیم دقیقا نمی دانم چرا خشم توابع در این راه است. “ما فکر می کنم خواندن احساسات اجازه می دهد تا همکاران برای هماهنگ کردن آنچه انجام می دهند و به یکدیگر می گویند و شاید که مفید است که مماشات احساسات بخوانید اما نه زمانی که خشم و احساسات را نیز بخوانید. خشم به نظر می رسد برای غلبه هر اثر خواندن احساسات است که سازگار با بسیاری از یافته های تحقیق چگونه خشم مضرات روابط است.”

در عین حال صرف نظر از اینکه چگونه به خوبی یک فرد قادر به کشف یک شریک احساسات و دقت را افزایش نمی دهد انگیزه برای توجه به شریک درخواست برای تغییر.

ارتباط مستقیم است کلید

برای این مطالعه محققان خواسته 111 زوج که قدمت شده بود به طور متوسط سه سال به بحث در آزمایشگاه تنظیم یک جنبه است که آنها می خواستند شریک زندگی خود را, تغییر, جمله های خاص و رفتارهای ویژگی های شخصی و یا چگونه آنها را کنترل خلق و خوی خود را. تیم تحقیقاتی سپس تغییر نقش از کسانی که درخواست ساخت و کسانی که خواسته بودند را تغییر دهید. پس از آن شرکت کنندگان دارای احساسات خود و درک خود را شریک احساسات خود را در رابطه با کیفیت و انگیزه خود را برای توجه کسانی که درخواست تغییر.

“بیان و درک احساسات است و البته مهم برای ارتباط و جلب رضایت در یک رابطه می گوید:” لو. “اما به منظور واقعا سوق دادن شریک زندگی خود را به تغییر دهید, شما ممکن است نیاز به استفاده بیشتر ارتباط مستقیم در مورد دقیقا چه نوع از تغییر شما امیدوار هستند.”

تحقیقات نشان داده است که ارتباط مستقیم اعم از مثبت یا منفی تر است به احتمال زیاد منجر به تغییر در دراز مدت است. که گفت:, عاطفی تن شما را هنگامی که شما از شریک زندگی خود را برای یک تغییر مهم است, یادداشت لو:

“این بد نیست به احساس کمی خجالتی یا خجالت در هنگام بالا بردن این مسائل به دلیل آن سیگنال به شریک زندگی است که شما مراقبت و آن را ارزشمند برای شریک زندگی خود را به دیدن که. شما اذعان کرد که آنچه که شما جمع آوری ممکن است احساسات خود را. این نشان می دهد که شما در حال سرمایه گذاری است که شما متعهد به داشتن این گفتگو و متعهد به صدمه زدن به آنها را. و حد آن این است که توسط شریک زندگی تان ممکن است پرورش یک رابطه مثبت تر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de