هنگامی که شما باید خنثی سگ خود را برای جلوگیری از خطرات بهداشتی?

برخی از نژادهای سگ در معرض خطر بالاتر ابتلا به برخی سرطان ها و اختلالات مفصل اگر عقیم یا spayed در سال اول خود را از زندگی است. تا به حال مطالعات تا به حال تنها ارزیابی که خطر در چند نژاد. جدید 10 سال مطالعه توسط محققان در دانشگاه کالیفرنیا دیویس بررسی 35 نژادهای سگ در بر داشت و آسیب پذیری از ولگرد تا حد زیادی متفاوت است بسته به نژاد. مطالعه منتشر شده در مجله Frontiers در علوم دامپزشکی.

“وجود دارد یک اختلاف در میان نژادهای مختلف گفت:” منجر نویسنده بنیامین هارت استاد برجسته بازنشسته در دانشگاه UC Davis School of Veterinary Medicine. هارت گفته است: “یکی از اندازه متناسب با تمام” وقتی که می آید به خطرات بهداشتی و سن که در آن یک سگ عقیم است. “برخی از نژادهای توسعه مشکلات دیگران نیست. ممکن است برخی از توسعه اختلالات مفصل اما نه سرطان و یا راه دیگری در اطراف.”

محققان با تجزیه و تحلیل از 15 سال داده از هزاران نفر از سگ مورد بررسی قرار گرفت هر سال در دانشگاه UC Davis دامپزشکی پزشکی بیمارستان آموزشی به سعی کنید به درک که آیا ولگرد سن ولگرد و یا تفاوت در زمانی که عقیم می گذارد برخی سرطان ها و اختلالات مفصل در سراسر نژاد. این اختلالات مفصل مورد بررسی قرار گرفت عبارتند از دیسپلازی جمجمه رباط صلیبی اشک و دیسپلازی آرنج. سرطان مورد بررسی قرار گرفت عبارتند از: لنفوم; hemangiosarcoma یا سرطان از دیواره های رگ های خونی; دکل های سلول تومور; و استئوسارکوم یا سرطان استخوان.

در اکثر نژاد مورد بررسی قرار می دهد خطر ابتلا به مشکلات بود و نه تحت تاثیر سن ولگرد.

نژاد تفاوت اندازه و جنس

محققان دریافتند که آسیب پذیری به اختلالات مفصل مربوط به اندازه بدن است.

“کوچکتر نژاد این مشکلات را ندارد در حالی که اکثر نژادهای بزرگتر تمایل به اختلالات مفصل” گفت: همکاری نویسنده Lynette هارت استاد در دانشگاه UC Davis School of Veterinary Medicine.

یکی از شگفت آور استثنا در این میان دو غول نژاد — بزرگ دانمارک و ایرلند wolfhounds — که نشان داد هیچ افزایش خطر ابتلا به اختلالات مفصل زمانی که عقیم در هر سنی است.

محققان همچنین دریافتند بروز سرطان در سگ های کوچکتر کم بود که آیا عقیم و یا دست نخورده نگه داشته. در دو نژاد از سگ های کوچکتر بوستون تریر و shih را تزو وجود دارد افزایش قابل توجهی در سرطان با ولگرد.

یکی دیگر از مهم پیدا شد که جنس سگ گاهی اوقات ساخته شده تفاوت در خطرات بهداشتی در هنگام عقیم. زن Boston terriers بی خاصیت در استاندارد شش ماه سن برای مثال تا به حال هیچ افزایش خطر ابتلا به اختلالات مفصل و یا سرطان های در مقایسه با, دست نخورده, سگ, اما نر Boston terriers عقیم قبل از یک سال سن تا به حال به طور قابل توجهی افزایش خطرات.

مطالعات قبلی نشان داده است که ولگرد و یا ميتواند زن retrievers طلایی در هر سنی افزایش می دهد خطر ابتلا به یک یا بیشتر از سرطان ها از 5 درصد به 15 درصد است.

بحث در مورد انتخاب با دامپزشکان

صاحبان سگ در ایالات متحده اکثریت انتخاب خنثی سگ خود را در بخش بزرگی به جلوگیری از حیوان خانگی, ازدیاد جمعیت, کشتن از سر ترحم یا کاهش پناهگاه مصرف. در ایالات متحده فولاد ولگرد است که معمولا انجام شده توسط شش ماه سن.

این مطالعه نشان می دهد که صاحبان سگ باید با دقت در نظر بگیرید هنگامی که و اگر آنها باید سگ خود را عقیم می باشد.

“ما فکر می کنم این تصمیم مالک حیوان خانگی مشورت با دامپزشک خود و نه جامعه انتظارات است که باید دیکته زمانی که برای neuter” گفت: بنیامین هارت. “این یک تغییر پارادایم برای اغلب انجام عملیات در عمل دامپزشکی.”

مطالعه میسازد دستورالعمل برای صاحبان حیوانات خانگی و دامپزشکان برای هر یک از 35 نژاد برای کمک به ساخت یک ولگرد تصمیم گیری است. جزئیات بیشتر در مجله انتشار زیر کلیک کنید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – دیویس. Original نوشته شده توسط امی Quinton. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر