که اختراع چرخ ؟ و چگونه آنها آن را انجام دهد ؟

واگن و wagon wheel—نمی تواند قرار داده شده است هم در مراحل. یا آن کار می کند و یا آن را نمی کند. و آن را فعال کنید انسان به سرعت در حال گسترش به بخش های جهان است.

صدها نفر از هزاران نفر از سالها قبل از اختراع چرخ برخی از بدشانسی hominin پا سست سنگ و یا ناپایدار ورود و فقط قبل از آنها ترک خورده خود را جمجمه کشف شده است که از یک شیء دور را کاهش اصطکاک با زمین.

غیر قابل اجتناب از این لحظه از وضوح توضیح می دهد که باستان در همه جا از غلطک که به سادگی سیاهههای مربوط به قرار زیر اشیاء سنگین. مصر و بین النهرین مورد استفاده آنها برای ساخت اهرام خود را و رول خود را به تجهیزات سنگین و Polynesians به حرکت سنگ مجسمه موآی در جزیره ایستر است. اما غلطک نیست وحشتناکی کارآمد زیرا آنها به جای آنها به عنوان رول به جلو و حتی اگر آنها دوخته زیر اصطکاک باعث می شود آنها را به طرز وحشیانه ای دشوار است به حرکت می کند. راه حل—و سکته مغزی از درخشندگی شد محور. در عین حال با وجود این غلتک قدمت آن به نظر نمی رسد که هر کسی در هر نقطه کشف چرخ و محور تا مبتکرانه پاتر در حدود 6000 سال پیش.

قدیمی ترین محور تا کنون کشف شده است در یک واگن یا سبد, اما در عوض در یک پاتر چرخ در بین النهرین. این ممکن است به نظر می رسد مانند ماشین های ساده اما آنها شواهد برای اولین بار است که هر کسی در هر نقطه به رسمیت شناخته شده در این مرکز در حال چرخش دیسک ثابت است و استفاده از آن برای خود مزیت مکانیکی. آن را کاملا هوشمندانه رصد و بنابراین رمان که معلوم نیست از کجا این ایده را از آمد—شاید از یک مهره نخ ریسی در رشته ؟ —به عنوان آن را بدون آشکار نتیجه در طبیعت است. قطب است که به نام یک محور و بسیاری از دانشمندان آن را در نظر بزرگترین مکانیکی بینش در تاریخ بشر است.

هنوز وجود دارد یکی دیگر از جهش فکری بین پاتر چرخ و مجموعه ای از چرخ در یک نورد شی. کامل چرخ تنظیم به نظر می رسد برای اولین بار اختراع شده است و توسط یک مادر یا پدر پاتر زیرا جهان قدیمی ترین پل ساخته شده از خاک رس در حدود دو اینچ طول و نشستن در زیر نورد حیوانات مجسمه.

اولین وسیله نقلیه چرخ دار به عبارت دیگر یک اسباب بازی است.

در ماه جولای سال 1880 باستان شناس میل Charnay کشف اولین پیش کلمبیایی چرخ تنظیم در آمریکا. آن را در یک کایوتی شکل نصب شده بر روی چهار چرخ و Charnay داشت و این آرامگاه یک آزتک کودک مدفون در جنوب مکزیکو سیتی.

به عنوان Charnay فرض در کتاب خود از شهرهای باستانی جهان جدید, اسباب بازی بود یک یادگاری از “علاقه مادر … که در سنین رفته به خاک سپرده شد [آن را] با معشوق خود کودک است.”

آزتک فرزند زندگی می کردند هزاران سال پس از مخترع در بالا استپ اما قبل از اروپایی ها وارد با چرخ های خود در آمریکا که نشان می دهد که در هر دو جدید و قدیمی جهان یک مادر یا پدر پاتر به طور مستقل اختراع چرخ و محور را به یک اسباب بازی است.

باستان شناسان من با صحبت مردد هستند به این باور چنین قابل توجه بینش تواند ساخته شده است که در تعقیب چیزی به عنوان احمق به عنوان یک شی برای بازی. مهندسین نیست. آنها معتقدند این امر می تواند به مراتب بیشتر قابل توجه اگر برای اولین بار چرخ و محور به نظر می رسد در 500 پوند واگن. نسخه های کوچک از اختراعات—modernly به نام مدل یا نمونه های اولیه—تقریبا همیشه قبل از آنهایی که بزرگتر است. آنها به مراتب آسان تر برای ساخت به مراتب کمتر زمان و اجازه می دهد یک مخترع به سرعت کشف پتانسیل مشکلات و پیدا کردن راه حل.

در عین حال به عنوان هوشمندانه به این مخترع بود, اسباب بازی خود را نمی جرقه اجتماعی انقلاب است. کسی که مقیاس آن به یک اندازه کامل مجموعه ای از چرخ چند صد سال بعد انجام داد. اندازه واگن اول به نظر می رسد حدود 5,400 سال پیش و آن را ممکن است یکی از اولین اختراعات در تاریخ به ویروسی. باستان شناسان کشف کرده اند, اندازه, چرخ دستی از جنوب عراق به آلمان در چند صد سال از یکدیگر در زمانی که موانع فرهنگی به خصوص نفوذ ناپذیر. واگن آن بود بسیار مفید است.

وقتی که من پرسید که دیوید آنتونی یک انسان شناس و نویسنده اسب چرخ و زبانچه توضیح می دهد که این رشد ویروسی او معتقد است بخشی از دلیل ممکن است wagon محض اندازه: “این احتمالا بزرگترین ماشین های چوبی هر کسی که تا به حال دیده بود,” او می گوید. آنها شده اند با صدای بلند آنها را آهسته بوده است. و آنها طراحی شده توسط تیم از گاو که توسط خود برخی از بزرگترین حیوانات در استپ.

اختراع wagon شد ماقبل تاریخ معادل Sputnik; آن را نمی تواند دور بماند. چون دو تا از قدیمی ترین چرخ شناسان متفاوت است به طور قابل توجهی در طراحی یک دارای یک محور ثابت به چرخ آن را به عنوان مدرن در قطار دیگر چرخش آزادانه در محور مانند یک ماشین مدرن—آنتونی نشان می دهد که حداقل برخی از واگن سازندگان کپی آنچه که آنها را دیدم از دور بدون اینکه قادر به بازرسی آن را از نزدیک.

اختراع و گسترده تصویب wagon فوری یک و تاثیر بسیار زیادی بر روی جوامع سراسر خاورمیانه و اروپا است. آن را به شدت افزایش یک کشاورز و بهره وری و در انجام این کار تغییر چشم انداز. یک بار که در مزارع مورد نیاز تیم های مردم را به حرکت بارهای سنگین از کود و دانه و محصولات واگن مجاز برای امکان یک خانواده سرمایه گذاری. جمعیت که قبلا خوشه در اطراف رودخانه منفجر شد و بر روی مولد اما بهرهبرداری نشده استپ. واگن تغییر کل اقتصاد, سبک زندگی جنگ و حتی زبان. “این امر می تواند دشوار است برای مبالغه اجتماعی و اقتصادی اهمیت اولین چرخ حمل و نقل” می نویسد: آنتونی.

چرخ ممکن است شروع با یک مینیاتور اما مینیاتور نمی تغییر جهان است. اندازه نسخه بود. و پوسته پوسته شدن مینیاتوری چرخ مورد نیاز خود را نابغه است. آنتونی معتقد است اندازه چرخ و محور ممکن است مورد نیاز ساخت ظریف آن را غیر ممکن بود با ساخت ابزارهای سنگی و تنها می تواند ساخته شده با gouges و awls متالوژیست تا به حال تنها به تازگی شروع به بازیگران. در نهایت آن شده نمی تواند در مرحله ساخته شده که به معنی یک فرد ساخته شده یکی از اولین.

هویت مخترع اول کامل‑اندازه چرخ تبدیل به یک کلیشه به نمایندگی از ناشناختنی اما اخیر بازسازی از زبان های مرده را ارائه قدرتمند جدید قطعه از شواهد آورده است که دانشمندان نزدیک به مخترع از همیشه قبل از.

که برای اولین بار ساخته شده در اندازه کامل وسیله نقلیه چرخ دار?

من او را Kweklos—کی برای کوتاه که paleolinguists این باور است که کلمه او ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای “چرخ.” در زبان kweklos برگرفته از فعل “به نوبه خود” به معنی او با اشاره به اختراع خود را بسیار مناسب عنوان “ترنر.” و من تماس بگیرید کی یک او را به این دلیل که برای اولین بار شناخته شده wagon راننده یک مرد دفن شده در بالای واگن خود در شرق دریای سیاه است.

کی متولد شد تقریبا 5,400 سال پیش یک تاریخ است که به خوبی پشتیبانی به لطف محبوبیت کی اختراع. واگن و ارجاع به آنها را منفجر شود در باستان شناسی رکورد از خاورمیانه به غرب اروپا در عرض چند نسل از یکدیگر است.

اما اگر هنگامی که از کی تولد تا حد زیادی ایجاد شده که این موضوع پر جنب و جوش علمی بحث است. آنتونی می گوید من واگن “گسترش چنان سریع است که آن را غیر ممکن به دقت روشن و واضح اولین تاریخ.” همانطور که در حال حاضر دو اندازه چرخ واگن کراوات برای قدیمی ترین که باستان شناسان پیدا کرده اند. یکی می آید از یک اسلوونیایی باتلاق در لیوبلیانا; دوم می آید از قابل توجه Yamnayan, فرهنگ, قبر, فقط در شرق دریای سیاه در شمال قفقاز روسیه که در آن باستان شناسان نه تنها یک چرخ اما کل wagon کامل با اسکلت یک thirtysomething مرد نشسته در بالای آن است.

باستان شناسی است نه مناسب علمی برای تعیین محل ویروسی اختراعات. وجود دارد اما زبانی دلایل به شک Yamnayan مرد به خاک سپرده شد با واگن خود ممکن است زندگی می کردند که در آن اختراع رخ داده است. بسیاری از paleolinguists در حال حاضر بر این باورند که Yamnaya صحبت در یک زبان به نام زبان نیا‑هندواروپایی (پای) و بازسازی آن طولانی‑زبان مرده نشان می دهد آن را به زبان مادری از چرخ مخترع.

“واژگان برای چرخ را نشان می دهد که بسیاری از کلمات به صورت چرخ و محور ایجاد شد پای بلندگو از خود فعل و اسم” آنتونی به من می گوید. برای مثال پای کلمه “محور” (aks) مشتق از پای کلمه “شانه” که به معنی پای بلندگو با استفاده از یک کلمه از زبان خود را به جای یک خارجی به مراجعه به چرخ و واگن.

این واقعیت بسیار مهم است زیرا زمانی که فرهنگ اتخاذ فن آوری های خارجی آنها به طور معمول اتخاذ منشاء فرهنگ اصطلاحات نیز هست. زمانی که اسپانیایی ها به ارمغان آورد و تنباکو گیاهی از کارائیب به عنوان مثال, آنها را نگه داشته و محلی Taino کلمه tabako. بازسازی چرخ و واژگان نشان می دهد—هر چند نه اثبات—که کی بود پای صحبت Yamnayan مانند مرد و به خاک سپرده شد با واگن خود در گوشه جنوب غربی روسیه است.

کی بود کشاورز و چوپان. او و سگ و اسب و گوسفند و شاید به تن برخی از قدیمیترین لباس پشم. او لذت می برد مید الکلی نوشیدنی عسل و او مطرح گاو و نوشیدن شیر. او زندگی در یک خانه کوچک در یک جامعه کشاورزی به احتمال زیاد خوشه در نزدیکی رودخانه ها.

زبانی و شواهد نشان می دهد کی پرستش مرد, آسمان خدا, قربانی گاو و اسب خود را در افتخار و زندگی در یک روستای با احترام فرماندهان و رزمندگان. DNA از Yamnayans پیشنهاد کی بود به احتمال زیاد تا به حال چشم های قهوه ای تیره—هر چند با یک شانس در قرمز و تا حدودی زیتون‑صدای زیر پوست است. ارتفاع متوسط برای Yamnayan مردان حدود 5 فوت و 9 و او به احتمال زیاد تا به حال به شدت عضلانی قاب از سال را صرف زحمتکش در این زمینه خود را.

بسیاری از کی اطلاعات شخصی هستند البته نظری اما یک چیز قطعی است: سازنده اولین واگن یک نابغه بود در مفهوم و صنایع دستی. هیچ توضیح دیگری. پوسته پوسته شدن اسباب بازی به یک اندازه واگن به معنای حل یک میزبان از مهندسی و طراحی و نجاری مشکلات. برخی از محققان از جمله آنتونی آن را باور ندارد اتفاقی که متالوژیست اول بازیگران مس ابزار تنها چند نسل قبل از اولین واگن. آنها بر این باورند که دقیق ساخت های مورد نیاز برای ساخت یک برنامه کاربردی چرخ و محور ممکن است غیر ممکن است با سنگ ابزار.

اولین و مهم ترین جزء چرخ می نویسد: Steven Vogel, نویسنده , چرا, چرخ گرد استکه متناسب با محور. بیش از حد تنگ و واگن است ناامید کننده ای ناکارآمد بیش از حد سست و چرخ wobbles و معافیت از هم جدا. این مشکل را نداشته اند نشان داد با قوطی کبریت‑اندازه چرخ و محور و نه خواهد مدل های مورد نیاز مناسب نسبت بین قطر و طول محور. بیش از حد ضخیم و محور ایجاد بیش از حد اصطکاک; بیش از حد نازک و آن را می شکند تحت فشار از بار.

پس از آن وجود دارد که این موضوع از چرخ خود را که یک deceivingly دستگاه پیچیده. اگر کی تا به حال قطع یک درخت افتاده سلامی سبک خود را برای چرخ آن را به سرعت شکست خورده است. این مشکل با توجه به Vogel است جهت دانه که در یک سلامی سبک تکه چوب نمی تواند حمایت وزن در لبه آن. تحت فشار آن را به سرعت تغییر شکل. کی راه حل—به عنوان آشکار است از اوایل چرخ طراحی شده بود برای ساخت یک کامپوزیت چرخ کردن های متعدد به صورت عمودی برش تخته. کی می توانست تا به حال با دقت دول این کاهش و سپس شکل آنها را به یک کاملا دور چرخ.

اندازه کی چرخ را نیز بحرانی شده است. بیش از حد کوچک و واگن نمی تواند از میان برداشتن هر گونه چاههای بیش از حد بزرگ و در حال حاضر وسیله نقلیه سنگین بی حرکت می شود.

نبوغ کی صنعتگری نهفته در هر یک از این تجلیات آن را در همه آنها. واگن به عنوان آنتونی یادداشت می تواند قرار داده شده است هم در مراحل. این همه یا هیچ چیز. یا آن کار می کند و یا آن را نمی کند. اما حتی با کی تهیه نابغه چرخ خود شده اند بیفایده عظیم شد آن را برای گاو.

گاو شروع به وحشی aurochs در قبل از اواخر Natufians ترکیه اهلی آنها برخی از 10000 سال پیش. در ابتدا Natufians استفاده از آنها را به طور انحصاری برای گوشت و شیر اما اوایل هزاره چهارم پیش از میلاد در Maykop فرهنگ زندگی در آنچه که در حال حاضر اوکراین شروع به عقیم کردن مردان و استفاده از آنها به عنوان کار حیوانات است. فرآیند تبدیل گاو به گاو و شکستن آنها را به یوغ اند لذت بخش است. “آن را نمایندگی یک سطح کاملا جدید از اهلی” می نویسد: باستان شناس سابین Reinhold, “فراتر از اوایل رسوخ به حیوانات زندگی است.” آن درگیر اخته خشونت و وارد آوردن درد. حیوانات “تبدیل به بی حال” رینهولد می نویسد. “روحیه خود را شکسته است.”

آن را فقط گاو که رنج می برد. Tellingly اوایل Yamnayan واگن راننده بود که کشف شده توسط باستان شناسان دچار 26 جداگانه شکستگی استخوان در طول زندگی اش در علاوه بر این به آرتروز در ستون فقرات خود را به سمت چپ دنده و پا. زندگی او یک, وحشیانه, یک, اما شاید غیر معمول نیست. بسیاری از قدیمیترین Yamnayans به خاک سپرده شد با واگن های متعدد را نشان می دهد شکسته استخوان ها به خصوص در دست و پا احتمالا به خاطر ارسال گاو به یوغ یک مبارزه خشونت آمیز بین انسان و حیوان است. در Maykop به خود مردم با حلقه‑حلقه دار گاو و برخی از باستان شناسان حدس و گمان آن را به عنوان یک جشن از آنها پس از تسلط وحش.

زمانی که کی اول yoked خود گاو به چند صد پوند 3‑ 6‑پا wagon کامل با screeching به قطعات چوبی و یک تیم از گاو زور زدن به حمل و نقل آن در سرعت راه رفتن او تغییر کشاورزی برای همیشه لطفا برای. که در آن یک بار در زمان یک روستا به مسافت یک مزرعه بارهای سنگین با یک واگن و یک تیم از گاو در آن زمان تنها یک خانواده است.

به عنوان یک نتیجه Yamnayan خانواده خود را با استفاده از واگن به عنوان خانه های تلفن همراه و گسترش به دور از خوشه روستاها به گسترده بهرهبرداری نشده استپهای اوراسیا—و سپس فراتر از آن.

فرهنگی خود اثر است که حتی امروز.

این Yamnayan نورد پایین از بالا استپ به اروپا و شرق آسیا در آوردن واگن خود را و فرهنگ و زبان است. امروز 45 درصد از جمعیت جهان صحبت می کند زبان از تبار کی پای. زبان به عنوان نامتجانس به زبان انگلیسی, یونانی, لاتین, سانسکریت, پرتغالی, اسپانیایی, سوئدی, اسلواکیایی, پشتو, بلغاری, آلمانی و آلبانیایی به نام چند همه می توانند ردیابی ریشه های خود را به پای.

اخیر شواهد DNA پشتیبانی از شبیه نتيجهگيری: Yamnaya فرهنگ منتقل شده از دشت و غرق فرهنگ به جنوب و غرب است. خود را گسترده واگن نقش زیادی در سلطه فرهنگی خود را کوچکترین قاچاق ممکن است بازی کرده اند و حتی بزرگتر. ژنتیک واقع شده اند باکتری يرسينيا pestisباستانی نسخه از جوانه مسئول مرگ سیاه در 5,000 سال دندان های موجود در روسیه مرکزی و بر این باورند که Yamnaya ممکن است ناخواسته اختیار داشت یک سلاح بیولوژیکی آنها به عنوان نورد به اروپا است.

شاید طاعون ساخته شده کی یکی از اولیه آن قربانیان. و یا او ممکن است پس از یک تصادف. هر کدام از آن بود اوایل محبوبیت اختراع خود است نشانه ای کی ممکن است یکی از چند باستان مخترعان به شناخته شده اند در طول عمر خود. و دلیل آن شد که مراسم تشییع جنازه سفارشی از Yamnaya به دفن رانندگان در واگن خود را, شاید کی اول بود.


از کسانی که خوردند اولین صدف?: این افراد فوق العاده ای که پشت بزرگترین اولین ها در تاریخ توسط کودی کسیدی منتشر شده پنگوئن کتاب یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House LLC. کپی رایت © 2020 توسط کودی کسیدی.


اگر شما خرید چیزی را با استفاده از لینک ها در داستان ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون. بیشتر بدانید.


بزرگ تر سیمی داستان
  • چگونه فضا تلاش می کند تا شما را بکشند و شما را زشت
  • 22 حیوان عبور از راهنمایی به بالا خود را در جزیره بازی
  • عجیب و غریب حزبی ریاضی رای-با-ایمیل
  • هواپیما هنوز پرواز اما Covid-19 بازیابی دشوار خواهد بود
  • مشترک زبان بصری از سال 1918 و در سال 2020 بیماری های همه گیر
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im