که مقصر پلاستیکی میکرو آلودگی?

بیت های کوچکی از پلاستیک هستند و فساد در هر گوشه ای از این سیاره است. مجرمان اصلی: مصنوعی ارزان قیمت لباس و ماشین لباسشویی.

در اوایل این ماه گزارش محققان یک کشف شگفت انگیز: در 11 پارک های ملی و مناطق حفاظت شده در غرب ما 1,000 تن از microfibers و microplastic ذرات سقوط از آسمان در هر سال معادل بیش از 120 میلیون بطری های پلاستیکی—و این فقط در 6 درصد از زمین کشور منطقه است. ماه گذشته گروه دیگری توضیح داد که چگونه اقیانوس آروغ زدن تا microplastics که پس از آن ضربه خشکی از طریق نسیم دریا. و در سال گذشته هنوز بیشتر دانشمندان گزارش دادند که 7 تریلیون microplastic ذرات جریان به خلیج سان فرانسیسکو در سال است.

دانشمندان شناخته شده در مورد microplastic آلودگی هوا (مشخصات فنی, بیت کمتر از 5 میلی متر بلند) برای دهه اما تقریبا باور نکردنی همه گیر از مسائل در محیط واقعا روشن شده در چند سال گذشته است. آن در همه جا است همزمان با افزایش سریع مد—مصنوعی ارزان قیمت لباس هایی که در طول هر یک از شستن ریختن شاید 100,000 microfibers که پس از آن جریان به رودخانه ها و اقیانوس ها از طریق فاضلاب. (در نظر بگیرید که 70 سال پیش نساجی و پوشاک صنایع استفاده می شود 2 میلیون تن از مواد مصنوعی; بود که کشف سر به فلک کشید تقریبا 50 میلیون تن در سال 2010.) همه جا نگاه دانشمندان این microfibers به نوبه خود; آنها باد به قطب شمال و به صدر (قبلا) بکر میرسد. در این مطالعه از ما مناطق حفاظت شده 70 درصد از مصنوعی ذرات محققان به دام افتاده در نمونههای microfibers.

وجود دارد به سادگی هیچ قرار دادن پلاستیک در بطری; هنگامی که آن را در محیط آن را فقط می شکند به کوچکتر و کوچکتر بیت نفوذ بیشتری nooks و crannies. اما تعداد فزاینده ای از محیط زیست و دانشمندان می خواهید به نگه داشتن کسانی که مسئول میکرو آلودگی تا حد زیادی به صنعت مد و سازندگان ماشین آلات شستشو—به حساب و به ساقه جریان کوچک پلاستیک به زمین سیستم.

“نزدیک به 13000 تن microfibers ممکن است از ورود به محیط زیست دریایی فقط از اروپا و کشورهای تنهایی می گوید:” نیکلاس Mallos ارشد مدیر Ocean Conservancy سطل زباله رایگان دریاها برنامه. “مقیاس جهانی دیگر تخمین می گویند شاید 250000 تن پلاستیک از طریق microfibers در حال ورود به آبراه ها و اقیانوس ها. بنابراین کسانی که نمی ناچیز اعداد حتی اگر ما در حال صحبت کردن در مورد یک بسیار کوچک بردار از آلودگی است.”

بیایید شروع با این که چگونه این پلاستیک را به پرش از خانه خود را به بیرون از محیط زیست است. هنگامی که شما خود را بشویید مصنوعی, لباس, ده ها هزار نفر از microfibers بیرون رفتن با فاضلاب در هر بار. که جریان آب به فاضلاب امکانات درمان که ممکن است حذف هر نقطه بین 83 و 99.9 درصد از الیاف بسته به اینکه چگونه پیشرفته تسهیلات قبل از پمپاژ بقیه به دریا. حتی با توجه به این تصفیه یک شهر به اندازه تورنتو هنوز هم می تواند ساطع صدها میلیارد microfibers هر سال با توجه به یک مطالعه از سال 2018 توسط محققان در دانشگاه تورنتو است.

بنابراین اگر ما فقط مقاوم سازی ما تصفيه خانه فاضلاب برای فیلتر کردن بیشتر microfibers می تواند ما را با آن انجام می شود? متاسفانه, آن را که ساده نیست. “حتی پیشرفته ترین گیاهان وجود دارد هنوز الیاف در پساب می گوید:” Mallos که مستروف تورنتو کاغذ. “بنابراین این امر می تواند بسیار گران قیمت ثابت کند.” و در عصر Covid-19 با درآمدهای دولت cratering آن سخت خواهد بود برای محیط زیست را مورد صرف چه پول کمی در سمت چپ بر روی میکرو کاهش.

همچنین یک مشکل: محصول جانبی از تصفیه خانه فاضلاب است که لجن جامد مواد آلی است که همچنین شامل فیلتر کردن microfibers. این لجن استفاده می شود برای بارور زمینه. پس از آن در نهایت خشک کردن microfibers می تواند پرواز در باد. “ما به سادگی نوع جابجایی که در آن این الیاف ممکن است و شاید دوباره وارد محیط زیست می گوید:” Mallos. “موثر ترین راه برای به دست آوردن آنها را به بیرون از محیط زیست است که برای جلوگیری از آنها را بالادست متوقف کردن آنها را از ورود ما آبراه سیستم در وهله اول است.”

این بدان معناست که ماشین لباسشویی. Mallos و همکارانش دریافتند که یک دستگاه به نام پرز LUV-R فیلتر متصل به یک دستگاه ضبط به طور متوسط 87 درصد از microfibers در یک بشویید. پوسته پوسته شدن است که تا آنها محاسبه شده است که اگر هر خانوار در تورنتو به حال یکی از این, این امر جلوگیری از 20 تا 31 تریلیون الیاف از ورود به شهر را فاضلاب در هر سال.

چنین فیلترها در واقع متداول برای ماشین لباسشویی در ژاپن, اما نه در ایالات متحده و کانادا است. “به طوری که آن را نه یک اقدام بی سابقه ما در حال صحبت کردن در مورد می گوید:” Mallos. “این فقط فکر کردن در مورد ‘OK چگونه ما تجدید نظر محصولات است که ما در حال ساخت برای اطمینان از ما جلوگیری از عواقب ناخواسته پایین?'”

تا زمانی که ماشین لباسشویی تولید کنندگان شروع به اضافه کردن فیلتر یکی دیگر از گزینه است برای قرار دادن لباس های خود را در یک کیسه خاص مانند Guppyfriend اساسا مش خوب است که تله microfibers sloughing خود پارچه. و یا شما می توانید خرید یکی از این کهنه عشق-R فیلتر خودتان و بند آن را به ماشین لباسشویی خود را. اما به جنبش واقعی رفتن به شکل منسجم اولین خط دفاعی در برابر میکرو آلودگی Mallos و دیگر کارشناسان محیط زیست بر این باورند که تولید کنندگان نیاز به شروع از جمله میکرو فیلتر در هر دستگاه از آنها به فروش برساند.

روشن نیست که آیا ما تولید کنندگان با توجه به چنین حرکت می کند. یک درخواست برای نظر فرستاده شده به جنرال الکتریک که باعث می شود طیف وسیعی از ماشین لباسشویی, بازگشت نیست. یک نماینده برای Maytag اشاره سیمی به انجمن, صفحه اصلی تولید کنندگان لوازم خانگی که همچنین بازگشت نیست یک درخواست برای نظر.

در این میان آنچه در مورد تمیز کردن محصولات—ممکن است مواد شوینده و نرم کننده پارچه را در واقع مصنوعی لباس ریختن بیشتر microfibers? تا کنون یافته های مخلوط شده اند. یک مطالعه از سال 2017 انجام شده توسط محققان در سوئد نشان داد که مواد شوینده افزایش تعداد فیبرهای ریختن با سه نوع از پارچه پشم گوسفند وجانوران دیگر. آنها این فرضیه را می توان به دو دلیل. یکی از مواد پاک کننده کار می کنند با کاهش کشش سطحی اجازه می دهد کثیف ذرات و microfibers—به دام افتاده در بافت حلقه به فرار. و دو کار مواد شوینده به عنوان “عوامل دیسپرس,” نگه داشتن خاک محلول در آب از, سقوط دوباره به نساجی. مواد شوینده نیز ممکن است کمک به تعلیق microfibers که پس از آن جریان آزادانه با فاضلاب.

یک مطالعه یک سال بعد از محققان در ایتالیا و اسپانیا یافت می شود که در مقایسه با شستشو بافته شده پلی استر در آب تعداد microfibers منتشر شده در هر گرم از پارچه افزایش نزدیک به هشت برابر شده با مایع شوینده و تقریبا 22 برابر با پودر شوینده شاید به این دلیل که ثبات قدم دوم تشویق اصطکاک بین الیاف. این مطالعه همچنین نشان داد که پارچه نرم کننده کاهش می یابد میکرو انتشار 35 درصد مخالف دلیل: کاهش اصطکاک بین الیاف. اما یک سال 2016 مطالعه از محققان در اسلوونی یافت که هر دو از مواد شوینده و نرم کننده پارچه به حال اثر کمی دارد.

این اختلاف با توجه به عدم وجود استاندارد وقتی که می آید به آزمایش است. تیم های مختلف با استفاده از انواع مختلف پارچه های مصنوعی مختلف در سنین مختلف را امتحان کنید مواد شوینده و نرم کننده و استفاده از مدل های مختلف ماشین لباسشویی مختلف شستشو چرخه. محققان همچنین با استفاده از روش های مختلف برای شمارش ذرات در آزمایشگاه—برخی از انجام آن چشم را زیر میکروسکوپ دیگران ممکن است استقرار تکنیک های بینایی ماشین به طور خودکار تعداد پلاستیک. چرا که مطالعه microplastics و microfibers یک رشته که هنوز بلوغ در آن روش است. اما این متغیرها بر نتایج مطالعه: برای مثال شما یک بالاتر تعداد ذرات اگر شما با استفاده از بهتری فیلتر در مقابل درشت که به شما اجازه کوله بیت از طریق.

که گفت: نوشتن در اوایل این ماه در دسترسی باز مجله PLOS Oneمحققان از Northumbria دانشگاه و Procter & Gamble—بله یک تولید کننده مواد شوینده و نرم کننده پارچه—در زمان خود به خود زخم زدن در اثر این محصولات در microfibers ریختن در شستشو تجربه کار با هر دو بالا-بهره وری ماشین آلات و سنتی-ماشین آلات بارگذاری. شستشو واقعی بارهای از لباس های شسته شده جمع آوری شده از خانواده های انگلستان آورده و به آزمایشگاه آنها دریافتند که مواد شوینده و نرم کننده پارچه به حال هیچ تاثیری بر روی میکرو ریختن.

به جای آنها اشاره انگشت از سرزنش در ماشین لباسشویی خود را به طور خاص چگونه آب حرکت می کند از طریق لباس. شما ممکن است فرض کنیم که مصنوعی لباس ریخته خواهد شد بیشتر microfibers اگر آنها در حال بسته بندی محکم در شستشو و مالش در برابر یکدیگر است. اما این محققان دریافتند که با راندمان بالا و ماشین های که با استفاده از آب کمتر و همچنین ایجاد شده کمتر فیبر از دست دادن. “تعجب بزرگ است که واقعا آن را همه چیز در مورد اضطراب می گوید:” Procter & Gamble محقق نیل Lant سرب نویسنده در این مقاله است. “دلیل بزرگ برای الیاف از دست رفته در لباسشویی است که در واقع نیروی جریان آب از طریق پارچه و نخ. و این چیزی است که در واقع باعث می شود unplucking از الیاف.”

سن لباس مسائل نیز هست. Lant و همکارانش دریافتند که لباس های جدید را با بالاترین shedders—شاید به لطف سست الیاف چپ پس از فرآیند تولید است. “هنگامی که شما به در مورد شستن آنها شش تا هشت بار شما پس از رسیدن به حداقل سطح انتشار آن باقی می ماند که در آن حداقل سطح تقریبا برای همیشه می گوید:” Lant. “و ما تست تا 64 چرخه.”

وقتی پرسیده شد که اگر برخی از مردم ممکن است انتقادی از بررسی بودجه توسط مواد شوینده شرکت است که نتیجه می گیرد که محصولات خود نیستند تشدید میکرو ریختن Lant اشاره می کند که پژوهش کارشناسی قبل از اینکه منتشر شده در مجله PLOS One. “داده ها که می رود از طریق یک بسیار مقدار زیادی از بررسی دقیق قبل از آن را می یابد راه خود را به انتشار” او می گوید. در این مقاله بودجه افشای نویسندگان توجه داشته باشید که Procter & Gamble ارائه بودجه را هر گونه می گویند در این مطالعه طراحی و جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل و یا تهیه مقاله.

“آنها ممکن است فکر می کنم که ما فقط در اینجا به فروش بیشتر مواد شوینده و نرم کننده پارچه,” Lant می گوید. اما او ادامه می دهد: “این انجام شده است با تعداد زیادی از تحقیقات علمی استادان با سالها تجربه و تخصص و کار رفته تحت مقدار زیادی از بررسی دقیق.”

اما دانشگاه Strathclyde microplastic محقق استیو آلن طول می کشد با موضوع مطالعه است. “این تکرار” او می گوید. “آنها رو شسته بارهای از شهروندان که بزرگ است اما ما نمی دانیم که چه شد در آن بارهای. آنها نیست به ما بگوید هر یک از جمعیت بود که در تهیه لباس است. ما برخی از عکس ها از بارهای از شستن اما ما نمی دانیم که آنچه در آن است.”

“من نمی گویم که خود علم است به خصوص اشتباه” آلن همچنان ادامه دارد. “من دوست ندارم که چگونه آنها آن را انجام داد و من قطعا نمی خواهد استناد به آن است.”

یا نه مواد شوینده تحت تاثیر قرار میکرو آزادی ما نمی توانیم از دست دادن بینایی از برگزاری آلوده به حساب. در نظر گرفتن آنچه تولید تک-استفاده از پلاستیک را در طول چند دهه گذشته: آنها harped بر اهمیت بازیافت با این استدلال که ما به عنوان مصرف کنندگان نیست مراقب باشید به اندازه کافی در مورد درستی خلاصی از این مسائل است. اما بیشتر راه حل موثر خواهد بود برش تقاضا و تولید تک-استفاده از پلاستیک است. برای همین سریع مد.

“آن را باید به عنوان یک استراتژی پیشگیری از سریع مد فقط به رفتن می گوید:” مارکوس Eriksen ارشد علوم افسر و مؤسسین 5 Gyres موسسه غیر انتفاعی است که دعوا پلاستیکی آلودگی است. “این ایده از زمانی که Pharrell می پوشد یک تکه از لباس یا کلاه فانتزی وجود دارد به طور ناگهانی هزاران نفر از کلاه در بازار—و پس از آن در چند ماه همه آنها در محل های دفن زباله.”

چالش متقاعد کردن مردم است که آنها باید جلوگیری از ساخت و خرید و مد سریع است که وجود ندارد بسیار داده و در عین حال در مورد چگونه microplastics و microfibers ممکن است اثر نامطلوبی بر سلامت انسان است. که ممکن است آلوده اتاق تکان دادن به کاهش و عمومی کمتر احتمال دارد به تقاضای عمل است. دانشمندان می دانند که ما در حال خوردن و نوشیدن انبوه مسائل و تنفس در ریه های ما. “وجود دارد آسیب ؟” می پرسد Eriksen. “ما هنوز در تلاش برای کشف که از. اما من فکر می کنم اگر شما با استفاده از اصل احتیاطی ما می تواند به توقف است که سیل از میکرو به جهان به دلیل آن را در حال حاضر جهانی است. چرا صبر کنید تا زمانی که وجود دارد آسیب در آن نقطه؟”

حداقل در برخی از گوشه و کنار صنعت مد شرکت در واقع با اطلاع از مشکل است. “صنعت کار کرده است برای ایجاد یک روش استاندارد آزمایش برای میکرو ریختن می گوید:” الیسا فاستر مدیر ارشد محصول مسئولیت در هوای آزاد, پوشاک ساز پاتاگونیا است که آزمایشگاه-تست خود اجناس برای shedability. “ما شروع به گرفتن احساس برای اگر محصولات ما ریختن و چقدر آنها ریختن.”

این فقط پارچه های مصنوعی هستند که این موضوع او می گوید: اما همچنین ساخت و ساز خود را در لباس. “پس از آن بود که بافته شده و یا آن را گره?” فاستر می پرسد. “و پس از آن نیز ساخت و ساز از نخ مانند که چه نوع از پیچ و تاب های آن است. و چه مقدار از یک پیچ و تاب ؟ و پس از آن نیز هر نوع از اتمام مراحل است که اتفاق می افتد به یک پارچه است که آن را شسته و در برخی از مرتب کردن بر اساس از اتمام روند ؟ وجود دارد هر نوع مکانیکی اتمام آن را انجام داده است ؟ بنابراین همه اینها عواملی است که ما به دنبال در.”

فاستر می گوید که پاتاگونیا نمی کند و در عین حال باید محصولات در بازار شده اند که مجهز با تست های آزمایشگاهی از shedability در ذهن است. اما این یک علامت است که میراث برندهای تولید لباس با کیفیت حداقل شروع به میکرو ریختن جدی است. هنوز هم اگر مد سریع شرکت به طور ناگهانی تصمیم به کم کردن سرعت و اتخاذ بالاتر-کیفیت مواد که نمی فوران بسیاری از microfibers به محیط زیست ما خوردن Pharrell کلاه.


بزرگ تر سیمی داستان
  • ما می تواند به حفاظت از اقتصاد از بیماری های همه گیر. چرا با ما نیست ؟
  • كلاسيك, هکرها ساختمان بهتر Nintendo Game Boy
  • این کشور بازگشایی. من هنوز در مستند
  • چگونه برای تمیز کردن لباس های قدیمی خود را رسانه های اجتماعی پست
  • خارج شده و کارکنان را به نشان می دهد خود را ضد سرقت AI کار نمی کند
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de