چه کسی مقصر است ؟ این سه دانشمند در قلب Surgisphere COVID-19 رسوایی

E. پترسن/علوم

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

سه بعید همکاران در قلب از حرکت سریع COVID-19 تحقیقات رسوایی که منجر به retractions هفته گذشته توسط لانست و در مجله پزشکی نیوانگلند (NEJM) و خروج از آنلاین preprint پس از گنجینه ای از اطلاعات بیمار همه آنها متکی به چالش کشیده شد. سه پزشک-دانشمندان هرگز نمی شد در همان موسسه و نه تا به حال آنها همیشه قبل از نوشته شده است اما آنها تنها نویسندگان مشترک در مورد مناقشه مقالات و دیگر نویسندگان همه روابط به حداقل یکی از آنها. همکاری خود را که در تصرف بالا-تاثیر نقش در طول یک جهانی بحران بهداشت عمومی در حال حاضر به پایان رسید فاجعه است.

اولین نویسنده برای هر دو قابل ارائه مقالات بود جراح قلب Mandeep Mehra برجسته دانشگاه هاروارد استاد دانشگاه که با این نسخهها کار در Brigham و بیمارستان زنان (BWH) و شناخته شده در سطح بین المللی برای طب قلب و عروق و پیوند قلب. او با ارائه این نوع از gravitas که می توانند سریع مقالات به مجلات پیشرو. در یک بیانیه ارائه شده توسط BWH, Mehra گفت: او ملاقات کرده بود یکی دیگر از سه نفر جراح قلب Amit Patel در “علمی و پزشکی محافل” و پاتل معرفی کرده بود او را به Sapan دسای یک جراح عروق و بنیانگذار Surgisphere کوچک شرکت که عرضه داده است. مجله آشکار, اما همچنین نشان می دهد Mehra دریافت غرامت از سه ژن ژن درمانی شرکت پاتل تاسیس به منظور توسعه قلبی و عروقی درمان است.

دسای عموم آرزو به ترکیب داده های بزرگ و هوش مصنوعی (AI) در راه است که او گفت می تواند جایگزین بالینی تصادفی کنترل. برای لحظه ای کوتاه به نظر می رسید که Surgisphere را فریبنده مجموعه داده گفت: که شامل نزدیک به 100,000 دقیق در سوابق بیمار از حدود 700 بيمارستان در شش قاره را حل و فصل سوال در مورد مزایای ممکن است از داروهای مختلف از جمله بحث برانگیز ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین—برای COVID-19 بيمار.

پاتل بار ظاهرا رهبری عمل جراحی قلب در دانشگاه میامی میلر دانشکده پزشکی. یک دانشگاه آزادی مطبوعات اعلام ورود خود را در سال 2016 است و دیگر پست شده در وب سایت دانشگاه و در مدرسه تایید نشده شغل خود را از وظایف وجود دارد. اخیرا او شده است یک داوطلب استاد کمکی در دانشگاه یوتا. اما به عنوان آمار اولین گزارش دیروز پاتل توییتی در روز جمعه که با او قطع ارتباط خود را با دانشگاه که یک مدرسه سخنگو تایید کرد. در سال های اخیر پاتل توسعه و تجاری تجربی سلول های بنیادی درمان ادعا برای درمان مشکلات قلبی معکوس پیری و یا درمان اختلالات جنسی. او همچنین بخشی از یک شبکه ای از پزشکان که به تازگی راه اندازی آزمایشی برای استفاده از سلول های بنیادی از خون بند ناف برای درمان COVID-19 بيمار.

به طور معمول نویسندگان از بالا مشخصات مقالات به اشتراک گذاری موضوع تخصص و یا پاک کردن حرفه ای روابط میگه جروم Kassirer رئیس سردبیر NEJM در طول 1990s. او خواستار همکاری ظاهرا متفاوت افراد “غریب” و یک پرچم قرمز است که مطالعات موجه فشرده موشکافی که مجلات موفق به ارائه.

هیچ یک از سه شرکت نویسندگان در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر. پاتل صحبت با علم گزارشگر در ابتدا اما گفت که او می خواست به صبر برای ممیزی از Surgisphere داده به نظر و دسای سخنگوی متوقف برقراری ارتباط پس از retractions. هنوز هم مصاحبه با همکاران سابق و دنباله مقاله برگ ریزان برخی از نور در هر یک از آنها.

Sapan دسای

دانشگاه ایلینوی جنوبی دانشکده پزشکی

Sapan دسای

دسای تا به حال سابقه قانع کننده محترم محققان از مهارت های خود را و یکپارچگی است. یکی از آنها گیلبرت Upchurch گروه جراحی صندلی در دانشگاه فلوریدا نوشت: سال گذشته در یک مجله تفسیر است که او تا به حال ندیده دسای بود اما با این وجود مربی او را از راه دور و توسعه آنلاین دوستی با او. Upchurch قرار می گیرد دانشمند در یک گروه از “کودک و جوان و با استعداد جراحان عروق.”

ایلینوی پرونده های دادگاه نشان می دهد دسای مواجه است دو قصور پزشکی پرونده های حقوقی ثبت شده در سال گذشته است. او گفت: دانشمند است که او “بداند هر گونه دعوی نامگذاری او به بی اساس است.”

دسای دارای یک تاریخچه از آرمان و کارآفرینی سرمایه گذاری کوتاه مدت. خود علمی تخیلی, وبلاگ corewardfront.com شد به معنای “برای پیدا کردن بیشتر parsimonious مسیر برای بشر به ایجاد یک معنی حضور در فضا است.” در سال 2009 او نوشت که این سایت را انتشار داستان “ریشه در حقایق و واقعیت” اضافه کردن “روش علمی باید به دنبال … مذهبی.” این وبلاگ دیگر منتشر شده است.

به عنوان یک دانش آموز دسای برنده چند کوچک در موسسه ملی بهداشت (NIH) کمک های مالی برای مطالعات سیستم دهلیزی. او شروع به Surgisphere در سال 2007 زمانی که او یک پزشکی مقیم در دانشگاه دوک است. Surgisphere اولیه محصولات پزشکی, راهنما و کتاب های درسی, اگر چه دسای گفت: او در داده های بزرگ برای پروژه های شرکت از زمان تولد آن است. در سال 2010 تحت شرکت نظارت او تاسیس این مجله از فولاد رادیولوژی—که شامل سردبیران محققان با تاسیس انتشارات سوابق. آن خورده در ژانویه 2013. مقالات از مجله شد ذکر شده تنها 29 بار در تاریخ خود با توجه به Scimago یک مجله امتیاز سرویس. در عین حال یک تاریخ Surgisphere صفحه وب دیگر در دسترس آنلاین گفت: آنلاین-تنها نشریه بود 50,000 مشترکین و نزدیک به 1 میلیون بازدید ماهانه—که باید آن قرار داده شده در شرکت نخبگان در انتشارات علمی.

Surgisphere به نظر می رسد در طول زمان به منتقل کرده اند تلاش خود را به در حال توسعه یک پایگاه داده از پرونده ها که می تواند برای تحقیقات استفاده می شود. زمانی که این بیماری همه گیر فوران دسای اعلام کرد که خود را از مجموعه داده ها می تواند پاسخ سوال کلیدی در مورد اثربخشی و ایمنی از درمان است. صحبت در مورد پیدا کردن که هیدروکسی کلروکین افزایش مرگ و میر در COVID-19 بيمار اصلی پیدا کردن از شرکت کردهاند لانست و کاغذ گفت: یک خبرنگار تلویزیون “با داده های شبیه به این را ما حتی نیاز به یک کارآزمایی بالینی تصادفی?” به زودی از سوی سازمان بهداشت جهانی به طور موقت به حالت تعلیق ثبت نام بیماران برای آن COVID-19 دادگاه از مواد مخدر است.

بلافاصله پس از لانست و NEJM مطالعات به نظر می رسد, اما, منتقدان شناسایی ناهنجاری ها در داده ها. و آنها شک است که یک شرکت با اندکی عمومی سابقه در AI تعداد کمی از کارکنان و علنا نام علمی هیئت مدیره می تواند متقاعد کردن صدها ناشناس بیمارستان ها در ده ها تن از سازمان ملل برای به اشتراک گذاشتن پیچیده محافظت می شود و از نظر قانونی مملو اطلاعات بیمار است. در نهایت با وجود دسای امیدوار کننده بارها و بارها اجازه می دهد تا ممیزی مستقل از Surgisphere شرکت حاضر به انتشار اولیه بیمار داده و موافقت نامه با بیمارستان ها برای ممیزی بنابراین هیچ کس نمی تواند اعتبار صحت پایگاه داده خود را.

هیچ بیمارستان ها به جلو آمده و به اذعان کار با Surgisphere. در واقع بیمه خدمات درمانی اسکاتلند که ذکر شده است به عنوان یک مطالعه موردی در وب سایت این شرکت می گوید: هیچ یک از بیمارستان های آن کار با Surgisphere و که آن را درخواست این شرکت برای حذف یک تصویر از یک گلاسکو بیمارستان از وب سایت خود را.

علم در تماس با چند تن از دسای فعلی یا سابق کارمندان و یا همکاران. بیشتر خواهد نظر نیست. اما فرد رحیمی ایلینوی پزشک و همکاری نویسنده مقاله با دسای میاد جراح به عنوان قابلیت های بسیار برای محور اندام و آسان برای کار با. از طریق روزنامه نگار, دسای ذکر شده را علامت Melin, دانشگاه مینه سوتا, شهرهای دوقلو جراح عروق به عنوان یک حامی. قبل از retractions, Melin به نام دسای “یک نجیب زاده از بالاترین صداقت” است که “هیچ چیز به پوشش است.”

اما یک پزشک و دانشمند که از نزدیک با دسای چند سال پیش می گوید: “فقط در مورد هر کسی که می دانست او می گویند:” من فقط نمی باید احساس خوبی در مورد او.’ … پس از آنها می خواهم با او بسیاری از مردم جدا خود را از او” دانشمند می گوید کاهش به نام به جلوگیری از شخصی و سازمانی خجالت.

در دهه پس از اتمام پزشکی خود را اقامت دسای نقل مکان کرد و از شغلی به شغل—در دانشگاه دوک دانشگاه تگزاس دانشگاه ایلینوی جنوبی و خصوصی دو ایلینوی بیمارستان با توجه به مشخصات مربوط به خود را. “شما ممکن است می گویند که ما باید او را متوقف کرد که در حال حاضر به نظر می رسد آشکار است” دسای همکار سابق می گوید. “ما باید یک راه به هم و بگو چه خبر اینجا ؟ به جای اجازه دادن به او را به حرکت از جایی به جای. ما باید بهتر انجام داده اند به عنوان جامعه پزشکی. ما نگاه راه دیگر.”

Amit Patel

لورا Seitz/Deseret News

Amit Patel

قبل و پس از روی لئامت دادن خود را در دانشگاه میامی که به نظر می رسد که آغاز شده و در اواخر 2016 یا اوایل سال 2017 پاتل علمی صفحه اصلی دانشگاه یوتا. او آغاز شده به عنوان یک کار تمام وقت عضو هیات علمی در یوتا در سال 2008 و نگهداری آن موقعیت تا زمانی که او به سمت چپ برای میامی. این سایت برای Foldax یک دریچه قلب شرکت است که او به عنوان پزشکی, مشاور توصیف او به عنوان “شاغل استاد جراحی در بخش قلب عمل جراحی در دانشگاه یوتا دانشکده پزشکی و مدیر بالینی پزشکی بازساختی و مهندسی بافت در دانشگاه یوتا است.”

دانشگاه تایید پاتل تا به حال تصدی وجود دارد اما می گوید: کارگردانی بود “غیر رسمی عنوان شده است.” و در میان بیش از 100 انتشارات ذکر شده در دانشگاه یوتا مشخصات نزدیک به دو-سوم شدند و در واقع همکاری با دانشمندان دیگر که همان نام خانوادگی. صفحه حذف شده از وب سایت دانشگاه پس از استعلام از علم.

با توجه به NIH پایگاه داده پاتل هرگز دریافت بودجه از سازمان. قبل از اخیر COVID-19 مقاله یکی از قابل توجه ترین نشریات 2016 مقاله در مجله لانستکه گزارش شده است که استخراج سلول های بنیادی از مغز استخوان یک فرد با پایان مرحله نارسایی قلبی و سپس reinjecting آنها می تواند به کاهش تعداد حوادث قلبی که تولید می شود مرگ و میر و یا بستری شدن در بیمارستان با 37 درصد. 126 بیمار, 31 -, سایت, فاز دوم دادگاه صورتحساب در یک مصاحبه مطبوعاتی در حال حاضر در دسترس نیست در دانشگاه یوتا در سایت ذخیره می شود اما در جاهای دیگر به عنوان “بزرگترین سلول درمانی آزمایشی برای نارسایی قلبی به تاریخ.” با وجود آشکار نتایج مثبت حمایت شرکت Vericel دیگر در حال توسعه سلول های بنیادی برای بیماری های قلبی و با توجه به صفحه وب خود را متمرکز بر روی “پیشرفته سلول درمانی برای پزشکی ورزشی و سوختگی شدید مراقبت از بازار.”

پاتل چپ میامی تحت شرایطی نامشخص است اما حفظ روابط با کامیلو Ricordi نفوذ سلول های بنیادی محقق در دانشگاه میامی دانشکده پزشکی است که بنیانگذار یک سازمان غیر انتفاعی به نام درمان داد. اتحاد قبلا با تمرکز بر تست اینکه آیا سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف می تواند درمان دیابت یا آلزایمر است اما در حال حاضر چرخد و به “مبارزه با COVID-19” با توجه به وب سایت خود را. Ricordi است که محقق اصلی در چند دادگاه برای دیدن اینکه آیا سلول های بنیادی می تواند به درمان التهاب ریه شدید COVID-19 بيمار و پاتل ذکر شده در مراجع مختلف به دادگاه به عنوان یک “کلید نویسندگان” یا “co–محقق اصلی.” Ricordi نیست پاسخ به درخواست برای نظر خود را در رابطه با پاتل.

پاتل به تازگی در توئیتر خود نوشت که او “مرتبط با دکتر دسای با ازدواج” اما که به نام “اخبار قدیمی” و افزود: “با وجود این من هنوز این اطلاعات از آنچه اتفاق افتاده است در Surgisphere.” در ضمن ظاهرا اتصال Mehra و دسای پاتل تا به حال قبل از ارتباط با دیگر نویسندگان این NEJM کاغذ و preprint. دیوید Grainger, co-نویسنده preprint یک استاد مهندسی پزشکی در دانشگاه یوتا و همچنین با این نسخهها کار با Foldax. Grainger کاهش یافته است به نظر.

تیموتی هنری قلبی عروقی پزشک و دانشمند در بیمارستان مسیح در سینسیناتی و همکاری نویسنده در NEJM مقاله نوشته است چندین مقالات علمی با پاتل از جمله 2016 لانست و کاغذ. هنری که او نیز کاهش یافته است به نظر توصیه پاتل سه ژن که توسعه بیماریهای قلبی عروقی ژن درمانی درمان است. هنری و پاتل توصیه—و پاتل عضو هیئت مدیره—خلاق فناوری پزشکی منابع ققنوس شرکت است که توسعه و بازارهای سلول های بنیادی درمان از جمله درمان ادعا برای معکوس کردن پیری و درمان جنسی نقصان.

خلاق پزشکی را CaverStem و FemCelz کیت های توزیع شده به پزشکان که استفاده از آنها برای استخراج سلول های بنیادی از یک بیمار مغز استخوان و سپس تزریق سلول به آلت تناسلی مرد و یا وابسته به چوچوله منطقه به تحریک جریان خون با توجه به بیانیه ای زمینه با آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار. (از نزدیک بازار جمعه در داد و ستد عمومی شرکت سهام به ارزش یک سوم از 1 درصد.) این CaverStem درمان تبلیغ شده توسط این شرکت به عنوان موفق در بیش از 80% از بیماران بر اساس 40 فرد فاز یک کارآزمایی بالینی بود که تصادفی و یا کنترل می شود و در مشاهدات 100 بیماران دیگر. مرحله اول آزمایش به طور معمول اندازه گیری, ایمنی, نمی, فواید یک درمان بالقوه.

علم تماس های متعدد همکاران و یا co-نویسندگان پاتل. هیچ یک را از نظر. قبل از retractions دو با مشخصات بالا محققان—دیپاک Bhatt که هدایت مداخله ای قلب و عروق برنامه های در BWH; و پیتر گروبر اطفال جراح قلب در دانشگاه ییل—تایید پاتل در صفحه مربوط به. Bhatt می گوید که او نمی داند پاتل و اقدام به حذف حمایت خود را پس از تماس با علم. گروبر می گوید او همپوشانی با پاتل در دانشگاه یوتا در حدود یک دهه پیش, اما نمی داند که کار خود را در جزئیات.

Mandeep Mehra

© استو Rosner

Mandeep Mehra

در مقابل Mehra—نویسنده بیش از 200 مقالات علمی سردبیر مجله پیوند قلب و ریهو رئیس بخش قلب و عروق از دانشگاه مریلند قبل از حرکت به BWH در سال 2012—قابل توجهی در پشتیبانی حتی پس از پرده برداشتن از مطالعات اخیر. “بدیهی است که شما نمی افزایش به موقعیت او افزایش یافته است بدون اینکه بلند پروازانه اما من هرگز تا به حال هیچ نشانه ای از آنچه که او را به انجام هر کاری غیر اخلاقی می گوید:” کیت Aaronson یک متخصص قلب و عروق در دانشگاه Michigan, Ann Arbor است که با همکاری Mehra در مطالعات متعددی از جمله یک کارآزمایی بالینی یک پمپ مکانیکی برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی.

Mehra, اولین نویسنده در هر دو کردهاند مقالات تنها به صدور یک بیانیه شخصی از عذرخواهی برای عدم “را به اطمینان حاصل شود که داده شد منبع مناسب برای این کار استفاده کنید.” BWH و دانشگاه هاروارد کاهش یافته است می گویند که آیا تحقیقات بیشتر از Mehra نقش در مقالات خواهد رخ می دهد. (Mehra نوشته شده است مقالات به تازگی با یکی دیگر از co-نویسنده لانست و کاغذ فرانک Ruschitzka از بیمارستان دانشگاه زوریخ.)

“من فکر می کنم او فقط کاهش یافت و به این—شاید کمی naïvely می گوید:” یکی دیگر از سابق همکار جراح قلب Daniel Goldstein از کالج پزشکی آلبرت اینشتین. “با توجه به مقدار داده است که در [Surgisphere] پایگاه داده, آن را فقط سخت به این باور کسی خواهد [ساخت] چیزی شبیه به این.”

Kassirer ارائه می دهد شدیدتر مشاهده: “اگر شما یک دانشمند و شما در حال رفتن به ثبت نام در یک پروژه توسط خداوند شما باید بدانید که چه داده ها هستند.”

با گزارش کلی Servick و جان تراویس.

این داستان پشتیبانی شده توسط علم, صندوق برای تحقیقی گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im