چارلز Lieber

رویترز/کاترین تیلور

در میان مداوم رمز و راز اطراف آن در هفته گذشته بازداشت و از دانشگاه هاروارد nanoscientist چارلز Lieber است که ماهیت دقیق برنامه های تحقیقاتی Lieber انجام شد در همکاری با محققان چینی.

Lieber بازداشت شد و در 28 ژانویه به اتهام اظهارات نادرست به ایالات متحده در اجرای قانون مقامات فدرال و بودجه سازمان در مورد همکاری او جعلی با پژوهشگران در چین است. او منتشر شد و دو روز بعد در یک 1 میلیون دلار اوراق قرضه. استشهاد ترسیم اتهامات علیه Lieber اشاره می کند که در ژانویه 2013 Lieber امضا توافق نامه بین دانشگاه هاروارد و دانشگاه تکنولوژی ووهان (WUT) در چین است. با توجه به استشهاد, “اظهار داشت: هدف از این توافق که تا به حال پنج سال موثر اصطلاح بود به انجام تحقیقات پیشرفته و توسعه نانوسیم مبتنی بر لیتیوم یون باتری با عملکرد بالا برای وسایل نقلیه الکتریکی.'”

مقامات در WUT اند و نه در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد توافق خود را با Lieber. اما آن را فقط به تشریح نوع high-tech کار است که ایالات متحده دادستان درگیر در تلاش برای بررسی چینی تلاش برای به دست آوردن فن آوری های پیشرفته از آمریکا مبتنی بر محققان می گویند که آنها نگران هستند. آنها ادعا می کنند که دولت چین با استفاده از چنین همکاری به طور نادرست استفاده از بودجه فدرال تحقیقات شرکت و به دست آوردن یک لبه اقتصادی و نظامی پیشرفت.

در Lieber مورد باتری زاویه شمار یک پازل است. چرا که با یک جستجوی عناوین Lieber بیش از 400 مقاله و بیش از 75 ایالات متحده و چین ثبت اختراع نشان می دهد که هیچ اشاره از “باتری” “باتری” “خودرو” و یا “وسایل نقلیه است.” (با توجه به Lieber را رقم طریق 2019 او همكاري 412 مقالات پژوهشی و صادر شده است 65 تعلق می گیرد و در انتظار ایالات متحده اختراع ثبت شده است. وب سایت چینی ملی مالکیت معنوی دولت نشان می دهد که Lieber اعطا شده است 11 اختراع.)

در واقع ایالات متحده nanoscientist و دانشجوی سابق Lieber است می گوید: “من را دیده اند هرگز چارلی کار بر روی باتری و یا نانوسیم باتری.” (دانشمند خواسته است که نام خود را استفاده نمی شود به دلیل حساسیت اطراف Lieber است.)

Lieber پیوست دانشگاه هاروارد در سال 1991. در اوایل او پیشگام انواع تکنیک ها برای رشد ساخت نانوسيم های از پایین به بالا در یک ماده شیمیایی فلاسک. محققان به مدت طولانی است که قادر به اچ تکه های زیادی از هادی فلزات و دیگر مواد را wirelike سازه. اما این رویکرد بالا به پایین به طور معمول نیاز به استفاده از گران امکانات اتاق تمیز از نوع مورد استفاده توسط کامپیوتر تراشه سازان. Lieber استراتژی باز درب به ساخت بکر نانوساختار با روش ساده و ارزان شیمیایی تکنیک های. او رفت تا نشان دهد که او می تواند با استفاده از این نانو سيمهای به عنوان ترانزیستور پیچیده منطق مدارات دستگاه های ذخیره سازی داده و حتی سنسور.

اخیرا Lieber را در دانشگاه هاروارد آزمایشگاه منتقل شده از چرخ دنده ها برای ادغام با ساخت نانوسيم های زیست شناسی. در سال 2017 به عنوان مثال او گزارش ایجاد نرم و انعطاف پذیر 3D نانوسیم مش است که می تواند تزریق به مغز و یا شبکیه چشم از حیوانات گشودن و بسته بندی کردن در اطراف سلول های عصبی و استراق سمع در برق ارتباط بین سلول ها است.

دیگر گروه های پژوهشی به تصویب رسید Lieber را نانوسیم رشد روش برای ساخت نانومواد مفید در ساخت باتری. اما این هرگز تمرکز Lieber پژوهش است. که مستلزم این سوال که چرا او قرار همکاری در ووهان شد با تمرکز بر یک خط از تحقیقات خارج از تخصص خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de