تعداد زیادی از مردم کار نزدیک به هم در یک محیط سرد ممکن است باعث بسته بندی گوشت می آمد گیاهان زمینی حاصلخیز را برای رمان coronavirus.

Kiyoshi Ota/بلومبرگ/گتی ایماژ

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

زمانی که 61 نفر ملاقات برای یک گروه کر تمرین در یک کلیسا در مانت ورنون واشنگتن در مارس 10, همه چیز عادی به نظر می رسید. برای 2.5 ساعت chorists خواند snacked در کوکی ها و پرتقال و سنگ برخی بیشتر. اما یکی از آنها مبتلا بوده اند به مدت 3 روز از آنچه احساس سرد و تبدیل به COVID-19. در هفته بعد و 53 گروه کر اعضای کردم بیمار در سه بیمارستان بستری شد و دو نفر با توجه به 12 آوریل گزارش توسط مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) که به دقت بازسازی شد.

بسیاری از شبیه “superspreading حوادث” رخ داده است در COVID-19 بیماری همه گیر. یک پایگاه داده توسط Gwenan نایت و همکاران در دانشکده بهداشت لندن و طب گرمسیری (LSHTM) لیست شیوع در یک خوابگاه برای کارگران مهاجر در سنگاپور مربوط به تقریبا 800 موارد; 80 عفونت به سالن موسیقی زنده در اوزاکا ژاپن; و یک خوشه از 65 موارد ناشی از کلاس زومبا در کره جنوبی. خوشه نیز رخ داده است روی عرشه کشتی و در خانه های سالمندان بسته بندی گوشت می آمد گیاهان, اسکی, کلیساها, رستوران ها و بیمارستان ها و زندان ها. گاهی اوقات یک فرد آلوده ده ها تن از مردم در حالی که دیگر خوشه های آشکار در سراسر چندین نسل از گسترش, در سالن های متعدد.

سایر بیماری های عفونی نیز در خوشه و با نزدیک به 5 میلیون نفر گزارش شده COVID-19 نفر در سراسر جهان برخی از بزرگ شیوع بیماری بود به انتظار. اما SARS-CoV-2 مانند دو از آن عموزاده سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS), به نظر می رسد به خصوص مستعد ابتلا به حمله به گروه های محکم متصل افراد در حالی که مقدار کمی از دیگران است. این یک تشویق پیدا کردن دانشمندان می گویند به دلیل آن را نشان می دهد که محدود کردن تجمعات که در آن superspreading است به احتمال زیاد به رخ می دهد تأثیر عمده ای در انتقال و محدودیت های دیگر—در فعالیت در فضای باز برای مثال ممکن است کاسته شود.

“اگر شما می تواند پیش بینی کند چه شرایطی هستند که منجر به این حوادث ریاضی نشان می دهد که شما واقعا می تواند بسیار به سرعت با محدود کردن توانایی این بیماری را گسترش می گوید:” جیمی لوید-اسمیت از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس که مطالعه کرده است گسترش بسیاری از عوامل بیماری زا. اما superspreading حوادث بد درک و دشوار به مطالعه و یافته ها می تواند منجر به شکستگی و ترس از انگ در بیمارانی که آنها را لمس کردن.

بسیاری از بحث در اطراف گسترش SARS-CoV-2 اتحاد متمرکز بر متوسط تعداد عفونت های ناشی از هر بیمار است. بدون اجتماعی فاصله این مثل شماره (R) در مورد سه. اما در زندگی واقعی برخی از افراد آلوده بسیاری از دیگران و دیگران نمی گسترش این بیماری در همه. در واقع دومی هنجار Lloyd-اسمیت می گوید: “الگوی سازگار است که شایع ترین شماره صفر است. اکثر مردم را انتقال دهد.”

همین دلیل است که در علاوه بر این به تحقیق دانشمندان با استفاده از یک مقدار به نام پراکندگی ضریب (k) است که توضیح می دهد چگونه مقدار یک بیماری خوشه. پایین k است که بیشتر انتقال می آید از یک تعداد کمی از مردم است. در منی 2005 , طبیعت, کاغذ, Lloyd-اسمیت و نویسندگان تخمین زده است که سارس—که در آن superspreading نقش عمده ای—تا k 0.16. برآورد k برای MERS که ظهور در سال 2012 حدود 0.25. در همه گیری آنفولانزای از سال 1918 در مقابل ارزش حدود یک نشان می دهد که خوشه های بازی کمتر از یک نقش است.

برآورد k برای SARS-CoV-2 متفاوت است. در ماه ژانویه Julien Riou و مسیحی Althaus در دانشگاه برن شبیه سازی شده این بیماری همه گیر در چین برای ترکیب های مختلف از R و k و مقایسه نتایج با آنچه تا به حال در واقع صورت گرفته است. آنها به این نتیجه رسیدند که k برای COVID-19 تا حدودی بالاتر از سارس و MERS. به نظر می رسد که در مورد راست می گوید گابریل لئونگ یک طراح در دانشگاه هنگ کنگ است. “من فکر نمی کنم این کاملا مانند سارس و یا MERS که در آن ما مشاهده شده بسیار بزرگ superspreading خوشه” لئونگ می گوید. “اما ما قطعا از دیدن بسیاری از متمرکز که در آن خوشه های کوچکی از افراد مسئول بخش بزرگی از عفونت.” اما در اخیر preprint آدم Kucharski از LSHTM تخمین زده می شود که k برای COVID-19 است که به عنوان کم به عنوان 0.1. “احتمالا در حدود 10 درصد از موارد منجر به 80 درصد از گسترش” Kucharski می گوید.

که می تواند توضیح دهد که برخی از جنبه های گیج کننده از این بیماری همه گیر از جمله چرا این ویروس را در سراسر جهان هر چه زودتر پس از آن پدید آمده در چین و چرا برخی خیلی زود موارد در جای دیگر—از جمله در فرانسه در اواخر ماه دسامبر 2019 گزارش در 3 مارس—ظاهرا شکست خورده به آتش گسترده شیوع. اگر k واقعا 0.1 سپس زنجیره ای بیشتر از عفونت می میرند از خود و SARS-CoV-2 نیاز به معرفی کشف نشده به یک کشور جدید حداقل چهار بار به شانس حتی از ایجاد خود Kucharski می گوید. اگر چینی ها اپیدمی شد یک آتش بزرگ که فرستاده جرقه پرواز در سراسر جهان بسیاری از جرقه به سادگی fizzled از.

چرا coronaviruses خوشه بسیار بیشتر از دیگر عوامل بیماری زا است “واقعا جالب علمی باز سوال می گوید:” کریستف فریزر از دانشگاه آکسفورد است که مورد مطالعه قرار superspreading ابولا و ایدز است. حالت خود را از انتقال ممکن است یکی از عوامل است. SARS-CoV-2 به نظر می رسد برای انتقال بیشتر از طریق قطرات اما گاهی اوقات گسترش ظریف از طریق ذرات معلق در هوا است که می تواند اقامت معلق در هوا را قادر می سازد یک فرد آلوده به بسیاری از. بسیاری منتشر شده بزرگ انتقال خوشه “به نظر می رسد به دلالت آئروسل انتقال” فریزر می گوید.

فرد بيمار ویژگی های بازی نقش مهمی را به عنوان به خوبی. برخی از مردم ریختن به مراتب بیشتر ویروس و برای یک مدت زمان طولانی تر از دیگران شاید به دلیل تفاوت در سیستم ایمنی بدن خود را, و یا توزیع گیرنده های ویروس در بدن خود است. یک 2019 مطالعه از افراد سالم نشان داد برخی از تنفس از بسیاری از ذرات نسبت به دیگران زمانی که آنها صحبت کنید. (حجم که در آن آنها صحبت کرد و توضیح داد که برخی از تغییرات.) آواز مه انتشار بیشتر ویروس از صحبت های که می تواند کمک به توضیح گروه کر شیوع است. رفتار مردم نیز نقش دارد. داشتن بسیاری از ارتباطات اجتماعی یا نه شستن دست های خود را باعث می شود شما بیشتر احتمال دارد برای انتقال ویروس است.

عامل دانشمندان در حال نزدیک به درک که در آن COVID-19 خوشه به احتمال زیاد به رخ می دهد. “به وضوح وجود دارد بيشتر در معرض خطر در فضاهای محصور از خارج” Althaus می گوید. محققان در چین تحصیل در گسترش coronavirus خارج استان هوبئی—ground zero برای همه گیر—شناسایی 318 خوشه از سه یا بیشتر از موارد بین 4 ژانویه و فوریه 11, تنها یکی از آن منشأ خارج از منزل. یک مطالعه در ژاپن نشان داد که خطر ابتلا به عفونت در داخل خانه است که تقریبا 19 برابر بیشتر از فضای باز. (ژاپن بود که آمار اولیه است اما نگهداری این بیماری تحت کنترل خود را ساخته است COVID-19 استراتژی به صراحت در اطراف اجتناب از خوشه مشاوره شهروندان برای جلوگیری از فضاهای بسته و شرایط شلوغ.)

برخی از شرایط ممکن است به خصوص خطرناک است. بسته بندی گوشت می آمد گیاهان هستند به احتمال زیاد به دلیل آسیب پذیر بسیاری از مردم از نزدیک با هم در فضاهای که در آن دمای پایین کمک می کند تا ویروس زنده ماندن. اما آن را نیز ممکن است مربوط است که آنها تمایل به با صدای بلند اماکن نایت می گوید. این گزارش در مورد گروه کر در واشنگتن او را درک کنند که یک چیز لینک های متعدد خوشه: آنها اتفاق افتاده است در مکان های که در آن مردم فریاد یا آواز خواندن. و اگر چه زومبا کلاس های متصل شده به شیوع پیلاتیز کلاس که به عنوان شدید نیست, شوالیه, یادداشت ها. “شاید آهسته تنفس آرام است نه یک عامل خطر اما سنگین عمیق و یا تنفس سریع و فریاد است.”

احتمالا حدود 10 درصد از موارد منجر به 80 درصد گسترش یافته است.

آدم Kucharski, London School of Hygiene & Tropical Medicine

زمان هم نقش دارد. در حال ظهور شواهد نشان می دهد COVID-19 بیماران عفونی بیشتر برای یک دوره کوتاه از زمان. ورود در معرض خطر تنظیم در این دوره ممکن است با لمس کردن یک superspreading رویداد Kucharski می گوید: “دو روز بعد آن شخص می تواند رفتار در راه همان است و شما نمی بینید همان نتیجه است.”

کشورهایی که مورد ضرب و شتم بازگشت ویروس به سطوح پایین باید به خصوص مراقب باشند برای superspreading رویدادهای چرا که آنها به راحتی می توانید خنثیسازی سخت موفق به کسب دستاوردهای. پس از کره جنوبی آرام اجتماعی فاصله قوانین در اوایل ممکن است, مردی که بعد از آزمایش مثبت برای COVID-19 بازدید چند باشگاه در سئول; مقامات بهداشت عمومی درهم به شناسایی هزاران نفر از مخاطبین بالقوه و در حال حاضر 170 موارد جدید.

اگر بهداشت عمومی کارگران می دانستند که در آن خوشه ها به احتمال زیاد به رخ آنها می توانید سعی کنید برای جلوگیری از آنها و جلوگیری از تعطیل swaths گسترده ای از جامعه Kucharski می گوید. “خاموش شدن ناگهانی هستند فوق العاده بی پرده, ابزار,” او می گوید. “شما اساسا و گفت: ما نمی دانیم که به اندازه کافی در مورد که در آن انتقال اتفاق می افتد که قادر به هدف قرار دادن آن, بنابراین ما فقط در حال رفتن به هدف همه آن را.”

اما مطالعه بزرگ COVID-19 خوشه سخت تر از آن به نظر می رسد. بسیاری از کشورها جمع آوری شده از نوع تماس دقیق ردیابی داده ها مورد نیاز است. و خاموش شدن ناگهانی شده اند به طوری موثر است که آنها نیز سرقت محققان از یک فرصت مطالعه superspreading حوادث. (قبل از خاموش شدن ناگهانی “وجود دارد احتمالا 2 هفته پنجره فرصت زمانی که بسیاری از این داده ها می تواند جمع آوری شده اند,” فریزر می گوید.)

این پژوهش نیز در معرض ابتلا به تعصب نایت می گوید. مردم بیشتر احتمال دارد به خاطر حضور در یک بازی بسکتبال از, گفتن, گرفتن کوتاه کردن مو یک پدیده به نام به خاطر تعصب را که ممکن است خوشه به نظر می رسد بزرگتر از آنها هستند. خوشه که جالب اجتماعی زاویه—مانند زندان شیوع—ممکن است بیشتر پوشش رسانه ای و در نتیجه پرش به محققان در حالی که دیگران مخفی باقی می ماند. خوشه عمدتا بدون علامت عفونت ممکن است از دست رفته در دسترس نباشد.

حریم خصوصی یکی دیگر از نگرانی. Untangling لینک بین بیماران می تواند نشان دهد که در مبدا از یک خوشه یا افشای اطلاعات در مورد زندگی خصوصی مردم. در گزارش خود در مورد گروه کر CDC سمت چپ یک صندلی نقشه است که می تواند نشان می دهد که این ویروس به عمل. برخی از باشگاه های درگیر در کره جنوبی خوشه بودند گی سالن که منجر به antigay واکنش و تماس با ردیابی سخت تر است.

فریزر که پیگیری انتقال HIV در آفریقا توسط توالی ویروس ايزوله می گوید این یک سخت تجارت کردن اما یکی است که می توان با مدیریت خوب از طریق نظارت و تعامل با جوامع است. اپیدیولوژی را “وظیفه” به مطالعه خوشه های او می گوید: “درک این فرآیندها در حال رفتن به بهبود کنترل عفونت و که رفتن به بهبود تمام زندگی ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net