چرا خمیر دندان و سیمان سخت در طول زمان

نگاهی به داخل کلاه مورد علاقه خود را در خمیر دندان و شما ممکن است ببینید, سخت, سفید, مانده, یک شرکت نسخه از خمیر صاف شما فشار بر روی قلم مو خود را.

بسیاری از چسباندن مواد, همچنین شناخته شده به عنوان متراکم کلوئیدی تعلیق سفت به عنوان سن آنها. ساختاری دینامیک و یا تغییرات در بارهای مواد تحت گذشت زمان تا حدی مسئول این تغییر اما در دهه های اخیر کارشناسان به مشکوک است که بیشتر وجود دارد که در داخل این مواد.

در حال حاضر دانشگاه دلاور شیمیایی و biomolecular engineering استاد و صندلی اریک Furst و یک تیم از محققان از Ecole des Ponts و دانشگاه Paris-Est و در فرانسه کشف کرده اند یک فرآیند به نام تماس-کنترل پیری است که توضیح می دهد برخی از تغییرات وابسته به سن در قرار دادن مواد.

آنها دریافتند که فرم تماس با ما بین ذرات ایجاد ثبات در ساختار این مواد. سپس آن مخاطبین سفت افزایش سختی مواد.

این تیم توصیف یافته های خود را در یک مقاله منتشر شده در مجله Nature Materials.

“هنگامی که مردم فکر می کنم در مورد پیری در مواد و خواص مکانیکی مواد به عنوان سن آنها به خصوص در ویژگی های رئولوژیکی و یا مطالعه از چه چیزهایی جریان این مکانیسم شده است تحت الشعاع قرار توسط تغییرات در سازمان یا ساختار از ماده” گفت: Furst.

نه تنها یافته, رمان, آنها به احتمال زیاد برای اثبات مفید. با درک این که چگونه مواد سن افرادی که با استفاده از آنها می توانید طراحی راه های بهتر برای پیش بینی و کاهش تغییرات ناخواسته در مواد عملکرد. این آزمایش نزدیک کراوات شیمی سطوح ذرات است که می تواند متناسب با واکنش های شیمیایی و یا با مواد افزودنی مانند سورفکتانت ها و پلیمرها به صورت فله و خواص مواد.

“این مقاله به برخی از گسترده اعم پیامدهای دلیل وجود دارد بسیاری از انواع مشکلات وجود دارد که در آن این نوع از تماس با پیری ممکن است واقعا مهم است” گفت: Furst.

مردم در طیف گسترده ای از صنایع می تواند به نفع از درک روند پیری از مواد از این نوع است که شامل سیمان خاک رس خاک جوهر و رنگ و بیشتر.

محققان با استفاده از انواع روشهای اکتشاف پیری در سیلیس و پلیمر لاتکس تعلیق. اولیه آزمایش نشان داد که ساختار مواد در طول زمان تغییر نمی کند. اگر ذرات را تغییر ندهید موقعیت این تیم فکر می کردم پس از آن چیزی که باید اتفاق می افتد ،

قبلی آزمایش Furst استفاده از موچین لیزری — استفاده از یک تمرکز پرتو لیزر به دستکاری خم شدن و شکستن ساختار میکروسکوپی ذرات — که ثابت شود حق تجربی راه اندازی برای کشف ومطالعه غارها این مشکل خاص. فرانچسکو Bonacci سپس یک دانشجوی دکترا در فرانسه بازدید UD برای انجام لیزر tweezer آزمایش و مطالعه سفتی اوراق قرضه در سیلیس و مواد تحت بررسی است. این آزمایش های فعال کشف تماس با پیری است.

اضافی آزمایش پیشنهاد genericity — که نتایج به احتمال زیاد به درخواست طیف گسترده ای از انبوه سوسپانسیون کلوئیدی.

برای Furst این پروژه یک مثال از قدرت همکاری با کارشناسان در سراسر جهان است.

“این نتیجه باور نکردنی بین المللی همکاری فقط یک تیم” او گفت:. همکاری نویسندگان در این مقاله عبارتند از Bonacci خاویر شتو جولی Goyon جنیفر Fusier و Anaël Lemaître.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه دلاور. Original نوشته شده توسط جولی استوارت. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>