آتش سوزی محقق تبعید و در حال رشد در میان شکاف بین دولت اندونزی و دانشمندان

برآورد چقدر Indonesian جنگل و peatland سوخته در سال 2019 هستند از نظر سیاسی حساس است.

ULET IFANSASTI/STRINGER/گتی ایماژ

پس از زندگی و کار در اندونزی حدود 15 سال, فرانسوی, چشم انداز بوم شناس دیوید Gaveau ناگهان در سمت چپ این کشور در 28 ژانویه. اندونزی مهاجرت به مقامات دستور داده بود Gaveau یک پژوهش مرتبط با مرکز بین المللی تحقیقات جنگل (CIFOR) در بوگور در جاوا, برای ترک به دلیل ویزا نقض.

Gaveau که کارگردانی یک شرکت مشاوره در بالی نمی خواهد اظهار نظر در مورد دلایل خروج خود را. اما برخی از همکاران مشکوک این تصادفی نیست که او اخراج شد ماه پس از CIFOR منتشر شده برآورد خسارت از اندونزی 2019 آتش سوزی که به مراتب بیش از دولت خود اعداد. برخی از تبعید خود به عنوان نشانه دیگری از رشد تنش بین دولت اندونزی و جامعه علمی است. در سال های اخیر چندین محققان مطالعه زیست محیطی ناشی از توسعه و آتش سوزی مواجه شده اند فشار دولت و برخی از آنها شغل خود را از دست داده و حق خود را به ماندن در کشور است. اندونزی دانشمندان احساس فشار و همچنین. “من می ترسم این نشانه چیست دولت اندونزی شروع به ترک علم پشت می گوید:” Herlambang Wiratraman مدیر از حقوق بشر مطالعات در Airlangga دانشگاه.

Gaveau متخصص در نابودی جنگل ها و آتش سوزی جنگل ها اجرا می شود که این جزیره بورنئو اطلس و پاپوآ اطلس آنلاین سیستم عامل است که پیگیری تغییرات در استفاده از زمین در صنعت سازش است. در تجزیه و تحلیل خود را از 2019 آتش سوزی بر اساس تصاویر گرفته شده توسط سازمان فضایی اروپا نگهبان-2 ماهواره و منتشر شده در اوایل ماه دسامبر 2019 او به این نتیجه رسیدند که حدود 1.6 میلیون هکتار از جنگل و تخریب peatlands سوزانده شده بود بین ماه های ژانویه و اکتبر در هفت اندونزیایی استان.

شماره ناراحت مقامات در وزارت محیط زیست و جنگلداری (KLHK) که بخش تحقیقات تا به حال به این نتیجه رسیدند که کمتر از 1.2 میلیون هکتار سوخته در همان استان ها بین ماه های ژانویه و نوامبر است. آنها با استفاده از داده های ماهواره های مختلف تایید شده با مشاهدات بر روی زمین می گوید بخت آزمایی Panjaitan مدیر زمین و آتش سوزی جنگل ها در بخش KLHK. Panjaitan گفت: علم در دسامبر 2019 که Gaveau “به وضوح ساخته شده است یک اشتباه” با عدم groundtruth خود اعداد.

در یک جلسه با KLHK مقامات در 4 دسامبر 2019, Gaveau خود اعتراف یافته های اولیه و تا به حال به تایید Panjaitan می گوید. CIFOR کشیده است تجزیه و تحلیل از وب سایت خود را. “CIFOR عمل است به ارائه تحقیقات ما به موشکافی همکار-بررسی روند می گوید:” CIFOR مدیر رابرت Nasi. “در این مورد که عمل به طور کامل رعایت.” در یک صدای جیر جیر در مورد آتش سوزی, وزیر محیط زیست Siti Nurbaya Bakar بعد گفت: “unobjective و داده های نامعتبر باید مقابله.”

از آن پس KLHK منتشر کرده است تجدید نظر تخمین زده شده و نزدیک به Gaveau و تحلیل ، و آن را غیر معمول نیست برای دانشمندان به آمده تا با آتش مختلف تخمین می زند می گوید Arief Wijaya یک محقق در موسسه منابع جهانی. “هر روش دارای نقاط قوت خود و نقاط ضعف” او می گوید. “این بسیار اشتباه برای KLHK به اجتناب جایگزین دیدگاه” می افزاید: زیست شناس Rosichon Ubaidillah از موسسه علوم اندونزی (مخفی). “آنها نمی تواند سرکوب علم آنها را دوست ندارم.”

اندونزی مقامات اداره مهاجرت نیست پاسخ به درخواست اطلاعات در مورد Gaveau را اخراج اما Agus Justianto رئیس KLHK را بخش تحقیقات می گوید: آن را نامربوط به دسامبر حادثه است. علم قانون تصویب شده در سال گذشته در اندونزی محکم تنظیم تحقیقات بین المللی همکاری و Gaveau “حق ندارد مجوز برای انجام تحقیقات در اندونزی” Justianto می گوید.

اما Gaveau می گوید روشن نیست که قانون جدید را پوشش می دهد کار خود را. “من دیگر انجام بر روی زمین تحقیقات در اندونزی,” او می گوید. “من یک مشاور که فراهم می کند مشاوره علمی به یک دامنه ملی و بین المللی موسسات بر اساس داده های ماهواره ای و دیگر مجموعه داده.” دیگر کار خارجی به عنوان مشاوران در اندونزی می تواند هدفمند با استفاده از همان قانون ، (اریک Meijaard هلندی primatologist مستقر در برونئی می گوید: او دیگر با این نسخهها کار در اندونزی به دلیل آن معلوم نیست چه تعداد به عنوان پژوهش تحت قانون.)

Gaveau است که برای اولین بار خارجی محقق به کشور را ترک کنند. در سال گذشته PanEco سوئیس گروه حفاظت کار در سوماترا, اخراج دو دانشمند که تا به حال به چاپ یک مقاله در مورد یک سد برق آبی را تهدید می کند که کوچک زیستگاه Tapanuli اورانگوتان های کمیاب از میمون گونه است. PanEco طولانی مخالف سد ساخته شده اما ناگهانی در مورد چهره پس از دیدار با اندونزی سیاستمداران در سال گذشته اعلام کرد این امر کمک به کاهش این پروژه تاثیر است.

حفاظت زیست شناس Jatna Supriatna عضو ارشد اندونزی فرهنگستان علوم می گوید: “Miscommunication بین دانشمندان و دولت” است که ریشه بسیاری از اختلافات است. Supriatna باور نمی Gaveau خروج تا به حال چیزی برای انجام با تحقیقات خود را: “من تحقیقات منتشر شده در جنگل زدایی اما هیچ یک از آن انتقاد, دولت,” او می گوید.

KLHK نیز نادیده گرفته کار توسط اندونزی دانشمندان ، در سال 2018 از آن حذف پنج گونه از پرندگان و 10 گونه از چوب گیاهان—از جمله dipterocarp درخت یک بار تصور می شود منقرض شده است که تولید با کیفیت بالا و چوب—از یک لیست از حفاظت شده گیاهان و حیوانات بدون مشورت با LIPI دانشمندان است. وزارت نادیده گرفته LIPI توصیه به اضافه کردن Papuan آبی مارمولک مانیتور است که تهدید تجارت غیر قانونی و جنگل زدایی به لیست. KLHK “تصمیم با خود می گوید:” Evy Arida یک متخصص خزنده شناسی در LIPI. (در مصاحبه با اخبار محیط زیست سایت Mongabayیک KLHK سخنگو گفت: تصمیم گیری شد و بر اساس تحقیقات میدانی به گونه فراوانی است.)

Herlambang که تاسیس اندونزی حزبی برای آزادی علمی موافق آب و هوا وخیم تر شده است محلی برای محققان است. او به نقل از مورد Basuki اوصیاء یک دانشمند محیط زیست در IPB دانشگاه که در خدمت به عنوان شاهد متخصص در دادگاه از نور علم سابق فرماندار South East Sulawesi محکوم پیوند در سال 2016. اوصیاء شهادت که عالم حکومت باعث شده بود تقریبا 200 میلیون دلار در محیط زیست ضرر و زیان; در پاسخ علم شکایت کرد اوصیاء برای حدود 220 میلیون. (اوصیاء برنده کت و شلوار با Herlambang را کمک کند.)

“ما شاهد یک بحران زیست محیطی و نقض حقوق بشر” Herlambang می گوید. “ما هرگز غلبه بر این مشکلات اگر ما یک فرصت برای توسعه علمی ما آزادی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر