آتش سوزی می تواند تغییر قطب شمال حوضه 50 سال

تغییر آب و هوا کمک کرده و به افزایش تعداد آتش سوزی در سراسر جهان به خصوص در قطب شمال که در آن آتش سوزی جنگل ها همراه با افزایش پرمافراست گرم شدن می تواند به طور چشمگیری تغییر جریان شیمی و به طور بالقوه آسیب هر دو اکوسیستم و انسان است. محققان در دانشگاه نیوهمپشایر پیدا کرده اند که برخی از عواقب سوختگی مانند کاهش کربن و افزایش نیتروژن می تواند تا پنج دهه و می تواند پیامدهای عمده ای در نزدیکی آبراه حیاتی مانند Yenisei رودخانه است که تخلیه به اقیانوس قطب شمال و مشابه دیگر آبراه در سراسر جهان است.

“آتش سوزی جنگل ها در این منطقه از قطب شمال اتفاق می افتد در مورد هر صد سال و در حال حاضر ما در حال دیدن آنها هر تابستان” گفت: بیانکا رودریگز-کردنا ’20G که فقط دریافت مدرک دکترا در UNH منابع طبیعی و زمین سیستم برنامه علوم. “این افزایش در آتش سوزی منجر به ورودی بیشتر از املاح معدنی به جریانهای محلی است که می توانید تغییر دهید شیمی و باعث مسائلی مانند افزایش شکوفه جلبک ها و باکتری ها است که می تواند برای انسان مضر است که بستگی به این آبراه برای نوشیدن آب ماهیگیری و امرار معاش خود را.”

در این مطالعه که اخیرا در مجله Nature منتشر شده است علمی, گزارش, UNH محققان جمع آوری شده جریان آب نمونه ها در مرکزی سیبری فلات در روسیه در طول ماه های تابستان از ژوئن و ژوئیه از سال 2016 تا 2018. آنها در مقایسه با غلظت مواد مغذی و ماده آلی محلول در رودخانه ها و در بر داشت که غیر آلی نیتروژن یا نیترات است که یک ماده مغذی مهم برای توسعه سلول و رشد گیاهان آبزی باقی مانده بالا برای 10 سال پس از سوختگی است. و سطح کربن آلی محلول (DOC) و نیتروژن آلی محلول (DON) عمده منابع انرژی بودند به طور قابل توجهی کاهش یافته و در زمان 50 سال به بازگشت به قبل از سوختگی سطح.

Boreal, جنگل, جنگل ها است که رشد در عرض های جغرافیایی بالا در دماهای پایین شده اند سوختن با فرکانس بیشتر به دلیل دیگر رشد فصول گرم درجه حرارت و تغییر الگوهای آب و هوا اضافه کردن اضافی و عدم اطمینان به این که چگونه این اکوسیستم را تحت تاثیر قرار. در حالی که مطالعات دیگر مستند اثر آتش سوزی در جریان شیمی چند ارزیابی کرده اند که چگونه این تغییرات را تحت تاثیر پردازش و صادرات مواد مغذی از قطب شمال حوضه.

“قطب شمال رودخانه انتقال مقادیر زیادی از مواد مغذی به اقیانوس قطب شمال و رودخانه شیمی آب می تواند به طور چشمگیری تغییر در دهه های آینده به عنوان پرمافراست thaws و آتش سوزی تبدیل شدن به شایع تر” گفت: William McDowell, استاد علوم محیط زیست و همکاری نویسنده در مطالعه است. محققان می گویند حتی اگر پاسخ از قطب شمال حوضه می تواند متفاوت باشد از یک منطقه به منطقه این ارائه می دهد بیشتر درک درستی از آنچه اتفاق می افتد در دیگر مناطق قطب شمال مانند آلاسکا و کانادا و نروژ یا سوئد.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نیوهمپشایر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im