جهان کروی چشم مصنوعی 3D شبکیه چشم

یک تیم بین المللی به رهبری دانشمندان در کنگ Hong دانشگاه علم و فن آوری (HKUST) به تازگی توسعه یافته برای اولین بار در جهان 3D مصنوعی چشم با قابلیت های بهتر از موجود پف زیر چشم و در برخی موارد حتی بیش از آن از چشم انسان آوردن چشم انداز برای روبات انسان نما و امید جدیدی برای بیماران مبتلا به اختلال بینایی.

دانشمندان دهه را صرف تلاش برای تکرار ساختار و وضوح بیولوژیکی چشم اما چشم انداز ارائه شده توسط موجود پروتز چشم — تا حد زیادی در شکل عینک متصل با خارجی کابل هنوز هم در رزولوشن ضعیف با 2D, تخت, تصویر سنسور. الکتروشیمیایی چشم (EC-چشم) توسعه یافته در HKUST اما نه تنها تکرار و ساختار طبیعی چشم برای اولین بار, اما در واقع ممکن است ارائه واضح تر از چشم انسان در آینده با توابع اضافی مانند توانایی برای تشخیص اشعه مادون قرمز در تاریکی است.

قابلیت های کلیدی اجازه می دهد چنین پیشرفت های 3D شبکیه مصنوعی — ساخته شده از آرایه ای از نانوسیم سنسور نور است که تقلید گیرنده در انسان شبکیه. طراحی و توسعه توسط پروفسور فن Zhiyong و دکتر GU Leilei از گروه الکترونیک و مهندسی کامپیوتر در HKUST تیم متصل نانوسیم سنسور نور به یک بسته نرم افزاری از مایع فلزی سیم خدمت به عنوان اعصاب پشت انسان ساخته شده hemispherical شبکیه چشم در طول آزمایش و با موفقیت تکرار بصری انتقال سیگنال به منعکس کننده آنچه چشم می بیند بر روی صفحه نمایش کامپیوتر.

در آینده کسانی که نانوسیم سنسور نور می تواند به طور مستقیم متصل به اعصاب بینایی بیماران. بر خلاف چشم انسان که در آن بسته های نرم افزاری از نوری فیبرهای عصبی (برای انتقال سیگنال) نیاز به مسیر از طریق شبکیه از طریق منافذ — از طرف مقابل از شبکیه چشم به پشت (در نتیجه باعث ایجاد یک نقطه کور در دید انسان) قبل از رسیدن به مغز; سنسور نور است که در حال حاضر پراکنده در سراسر کل بشر ساخته شده از شبکیه چشم می تواند هر خوراک سیگنال از طریق خود مایع-سیم فلزی در نتیجه از بین بردن نقطه کور مسئله را به عنوان آنها را مجبور به مسیر از طریق یک نقطه واحد.

جدای از آن به عنوان ساخت نانوسيم های حتی بالاتر از تراکم گیرنده در انسان, شبکیه چشم مصنوعی, شبکیه چشم می تواند در نتیجه دریافت سیگنال های نور و به طور بالقوه رسیدن به بالاتر وضوح تصویر از انسان شبکیه چشم-اگر پشت مخاطبین به فرد ساخت نانوسيم های ساخته شده در آینده است. با مواد مختلف استفاده می شود برای افزایش سنسورهای حساسیت و طیفی وسیعی از چشم مصنوعی نیز ممکن است دستیابی به توابع دیگر مانند دید در شب.

“من همیشه از طرفداران بزرگ از داستان های علمی تخیلی و به اعتقاد من بسیاری از فن آوری های برجسته در داستان از جمله کسانی که از بین کهکشانی سفر یک روز تبدیل به واقعیت است. اما صرف نظر از وضوح تصویر زاویه نمایش و یا کاربر دوستی کنونی چشم بیونیک هنوز از هیچ بازی به انسان رسید. یک تکنولوژی جدید به این مشکلات رسیدگی است و نیاز فوری به, و آن را به من می دهد انگیزه قوی برای شروع این غیر متعارف پروژه گفت:” پروفسور فن که تیم سپری کرده است نه سال برای تکمیل این پژوهش از ایده آغاز به کار.

این تیم با همکاری دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بر این پروژه و یافته های خود را که اخیرا منتشر شده در مجله طبیعت.

“گام بعدی ما برنامه ریزی برای بهبود عملکرد و ثبات و سازگاری نسجی از دستگاه ما. برای پروتز برنامه ما مشتاقانه منتظر به همکاری با تحقیقات پزشکی کارشناسان که دارای تخصص مربوطه در بینایی سنجی و چشم پروتز,” پروفسور فن اضافه شده است.

اصل کار از چشم مصنوعی شامل یک الکتروشیمیایی فرایند است که به تصویب رسید از یک نوع از سلول های خورشیدی. در اصل هر یک سنسور عکس روی شبکیه مصنوعی می تواند به عنوان یک نانو سلول های خورشیدی. با بیشتر اصلاح EC-چشم می تواند خود مجهز به سنسور تصویر وجود دارد بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی و نه در مدارات استفاده می شود که برای چشم پروتز خواهد شد که خیلی بیشتر کاربر پسند که در مقایسه با تکنولوژی فعلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im