جهان بلندترین گروهها ایجاد امواج لرزه ای

فیبر نوری کابل های دفن شده در زیر پاسادنا کالیفرنیا نشان داد که در جنوب و دانشگاه A&M کالج سابقه بلندترین marching band در سال 2020 افزایش رژه.

نیک تره. اسمیت/آیکون Sportswire via Getty Images

در سال جدید روز Zhongwen ژان پیوست صدها نفر از هزاران نفر از تماشاگران در پاسادنا کالیفرنیا برای افزایش رژه. اما ژان یک زلزله شناس در موسسه فناوری کالیفرنیا وجود دارد کار خود را به عنوان آنجا که برای سرگرمی. در حالی که او دختر جوان و تماشا راهپیمایی گروههای موسیقی و گل-تحت پوشش شناور رفتن ژان می دانستم که دو مدفون فیبر نوری رشته های نازک تر از یک تار موی انسان ضبط شد ارتعاشات از رژه.

وسیع شبکه ها از کابل های فیبر نوری که قدرت امروز تلفن و تلویزیون و اینترنت, خدمات, فن مانند ریشه های زیر شهرستانها. از آنجا که آنها برای اولین بار توسعه یافته در دهه 1970 به جای کابل مسی به میلیون ها کیلومتر فیبر نوری نصب شده در ایالات متحده به تنهایی. آنها رله داده ها توسط تندرست نور در رشته های نازک شیشه ای, اما نه همه رشته های در حال استفاده در هر زمان. از جمله “فیبر تاریک” می تواند repurposed به عنوان کم هزینه سنسورهای لرزه ای.

در ماه نوامبر سال 2019 پاسادنا مقامات اعطا ژان و همکاران دسترسی به دو رشته فیبر تاریک هر 37 کیلومتر طول دارد. محققان متصل لیزر که اخراج پالس نزدیک به نور مادون قرمز به انتهای هر رشته. بسیاری از نور خمرهای شکل پایین الیاف اما مقدار کمی منعکس شد توسط نقص در شیشه ای. محققان اندازه گیری وقتی که backscattered نور وارد شده در ابزار خود را. “شما گوش دادن به پژواک از کسانی که نقص” ژان می گوید.

با تکرار اندازه گیری آن در طول زمان و به دنبال تغییرات در زمان پژواک محققان می تواند استنباط هنگامی که ارتعاشات کشیده بود فردی متر-طولانی بخش از الیاف با عنوان کمی تا چند billionths از یک متر است. “به طور ناگهانی شما باید ده ها هزار نفر از سنسور” ژان می گوید. “همه شما باید انجام دهید این است که اجازه اتصال یک ابزار است.” این روش به نام توزیع آکوستیک سنجش در اصل توسط ارتش آمریکا در سال 1980 برای تشخیص زیردریایی. آن را در حال حاضر در حال گسترش به مطالعه فقط در مورد هر چیزی که شامل ارتعاشات.

زلزله نظارت آشکار برنامه اما توزیع آکوستیک سنجش نیز می تواند مورد استفاده برای مطالعه و بررسی چگونگی آب حرکت می کند از طریق یخچالهای طبیعی و شکل گیری sinkholes ، “وجود دارد یک تن از برنامه های مختلف می گوید:” جاناتان Ajo-فرانکلین یک متخصص ژئوفیزیک در دانشگاه رایس است که با استفاده از توزیع آکوستیک سنجش برای پیگیری ذوب پرمافراست در نزدیکی Fairbanks, Alaska.

ژان و همکاران او تصمیم گرفت به استفاده از رز رژه برای تست پاسادنا شبکه. آنها به ثبت لرزه ای امضا از عبور راهپیمایی گروهها و شناور که برخی از وزن صعودی 15,000 کیلوگرم است. این لرزه های “بلندترین” marching band—the one that shook the road ترین—شد جنوب و دانشگاه A&M کالج از Baton Rouge, لوئیزیانا, تیم هفته گذشته گزارش در تحقیقات لرزه نگاری نامه. (شما می توانید یک ویدیو از عملکرد خود را در اینجا.)

ژان و دیگر محققان تصور آینده ای که در آن توزیع آکوستیک سنجش است در همه جا. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد نه تنها برای نظارت بر زمین لرزه, اما همچنین برای ضبط الگوهای ترافیک آشکار کند نشت در خطوط لوله مدفون و تعیین trespassers. “شما می توانید آن را در اطراف یک حصار” Ajo-فرانکلین می گوید. “اگر کسی تلاش می کند برای آمدن در زیر حصار شما می تواند تشخیص دهد که ارتعاش.”

که در آینده ممکن است بیش از حد دور. شهرهای بزرگی مثل لس آنجلس در حال حاضر ده ها هزار کیلومتر فیبر ژان می گوید. “اگر ما می تواند تبدیل فقط درصد کمی از آن به سنسورهای لرزه ای که یک میلیون سنسور.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de