یمن مواجه شد جهان را بدترین بحران انسانی. سپس coronavirus آمار

مردان مسلح گشت زنی در خیابان در تهران برگزار می شود صنعا, یمن. شورشی وزارت بهداشت گزارش شده است فقط چهار COVID-19 موارد وجود دارد اما گزارش های غیر رسمی از صدها آزمایشگاه تایید موارد.

خالد عبدالله/مهر/Newscom

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

زمانی که Abdulla Bin Ghooth دیدم رادیوگرافی و سی تی اسکن از ریه ها از یک همکار و برادر در عدن در یمن در ماه آوریل او می دانستند انداز تیره و تار. 55 سال و مرد شکایت کرده بود از تب و تنگی نفس و به احتمال زیاد تا به حال COVID-19. اما کارکنان بیمارستان ترس از رمان coronavirus فرستاده او را به خانه با یک اکسیژن سیلندر می گوید بن Ghooth متخصص اپیدمیولوژی در Hadhramout دانشگاه پزشکی. او التماس کرد با دوستان در وزارت بهداشت به مداخله فایده ای نداشت. همکار برادر بود و هرگز مورد آزمایش قرار برای COVID-19 و درگذشت در خانه 3 روز بعد.

شاید هیچ کشور بیشتر در معرض خطر COVID-19 غارتگری از یمن. حتی قبل از اینکه این ویروس از ورود این کشور دست و پنجه نرم کردن با “بزرگترین بحران انسانی در جهان” به عنوان یک نتیجه از یک جنگ داخلی در حال حاضر سنگ زنی به ششمین سال خود می گوید: Jens Laerke یک سخنگو در دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه. یمن دارای 3.6 میلیون آواره داخلی مردم و نمرات از حملات سمت چپ نیمی از کشور امکانات پزشکی در ژنده پوش و شیوع وبا اتحاد بیمار برخی از 2.3 میلیون نفر در عراق, کشته شدن نزدیک به 4000. سازمان ملل متحد طبقه بندی نزدیک به یک چهارم از جمعیت 30 میلیون نفر دچار سوء تغذیه.

و در حال حاضر, پس از شروع عملیات گسترده کمک های اولیه عملیات در یمن بیش از چند سال گذشته سازمان ملل متحد است که در حال اجرا از پول نقد به عنوان کمک های مالی از کشورهای عضو مشغول مبارزه با COVID-19 در چمن خود را خشک ، “متأسفانه ما نه پول کافی برای ادامه” تسکین کار سران سازمان بهداشت جهانی (WHO), UNICEF, و دیگر ملل سازمان نوشتن در یک تماس فوری به اهدا کنندگان صادر شده امروز. “COVID-19 می تواند نی که می شکند پشت شتر می گوید:” Abdulwahed Al-Serouri فنی مشاور به یمن زمینه اپیدمیولوژی برنامه های آموزشی اجرا شده توسط وزارت بهداشت خبر داد.

سازمان ملل متحد و عربستان سعودی هستند cohosting مجازی حمایت رویداد در 2 ژوئن. در صورتی که نتواند به طبل حمایت Laerke هشدار داد: “جهان باید شاهد چه اتفاقی می افتد در یک کشور بدون عملکرد سیستم بهداشت و مبارزه با COVID-19. من فکر نمی کنم ما می خواهید برای دیدن که.”

یمن گزارش اول خود را COVID-19 مورد در 10 مارس در شهر بندر در Hadhramout استان; مقامات بسته مدارس روز بعد و مساجد ارسال شده نشانه درخواست از مردم برای دعا 1 متر از هم جدا. رسمی در مورد تعداد کم باقی می ماند: که از 27 مارس در این کشور گزارش شده بود 253 مورد و 50 مرگ و میر. که سخت به میدان با گزارش از گورهای دسته جمعی حفر شده در عدن پایتخت. در 21 مارس پزشکان بدون مرز گزارش داد حداقل 68 نفر مرده بود از این ویروس در آن مرکز در عدن به تنهایی و نمرات بیشتر در حال مرگ بودند در خانه.

در صنعا پایتخت سابق که در آن حوثی ها در تراز وسط قرار دارد با ایران تعیین کرده اند تا دولت خود را شورشی وزارت بهداشت تا کنون گزارش شده فقط چهار COVID-19 موارد است. اما Al-Serouri می گوید وجود دارد گزارش های غیر رسمی از صدها آزمایشگاه تایید موارد. رقیب بهداشت وزارتخانه ها در عدن و صنعا “هر متهم دیگر از دروغ گفتن در مورد میزان COVID-19 در مناطق آنها کنترل می گوید:” Hakeem Al-Jawfy مهم مراقبت و تنفسی متخصص در Al Thawra مدرن بیمارستان عمومی. الطاف Musani متخصص اپیدمیولوژی که سران که در یمن می گوید: یک مشکل این است که رسمی برگه تنها منعکس کننده به شدت بیمار بیماران در COVID-19 جداسازی بخش. مردم با خفیف یا متوسط علائم—نه به ذکر است افراد بدون علامت—به سادگی گرفتن تست شده است.

فیوز برای یک فاجعه شده است روشن. “ما باید حداقل نه خوشه نمایش فعال انتقال در جنوب” Musani می گوید. در اوایل این هفته در یک monthlong آتش بس در بسیاری از کشور گرفتم جشن عید این جشنواره به مناسبت پایان ماه رمضان thronged بازار. “بسیاری از مردم در حال رفتن در مورد زندگی خود اعتنا نمیکند و غافل از خطر” می گوید: Abdul Rahman Al-Azraqi یک پزشک و بیمارستان سابق مدیر در تعز.

بر اساس مدل سازی توسط یک گروه در امپریال کالج در لندن است که فرح برای رمان coronavirus را آلوده حدود نیمی از یمن جمعیت و کشتن حدود 30 ، 000 تا 40 ، 000 است. اما تلفات بسیار بالاتر اگر سازمان ملل متحد نمی تواند دوباره پر کردن خزانه خود را. در سال گذشته این سازمان صرف 4 میلیارد دلار در تلاش های انسان دوستانه در یمن. تقریبا در نیمه راه به 2020 را دریافت کرده است تنها 700 میلیون دلار. “از 41 عمده سازمان ملل متحد برنامه ها در یمن بیش از 30 بسته خواهد شد در چند هفته آینده اگر ما نمی توانیم بودجه اضافی” امروز نامه ای از U. N. آژانس سر می گوید. “این به این معنی بسیاری از مردم خواهد مرد.”

اوه این خیلی غم انگیز است. سیاسی و اوضاع امنیتی eviscerated کشور است.

مصطفی’Absi, دانشگاه مینه سوتا, Duluth

یمن با آن مواجه است بحران پس از یک درگیری محور مغز تخلیه گود کردن صفوف خود را از پزشکان و دانشمندان است. در 2011 بهار عربی دامن زده انقلاب به پایان رسید که در 33 سال حکومت رئیس جمهور علی عبدالله صالح. مبارزه با شکست در مارس 2015. یمن “در زمان ضربه در آغاز جنگ می گوید:” Hilal Lashuel یک neurobiologist در موسسه فدرال سوئیس و فناوری استان که در سمت چپ یمن در سال 2005. “یمن بسیاری از دانشمندان فرار کرد. من اعتقاد ندارم که هیچ تحقیق جدی فعالیت های در حال حاضر است.”

“اوه این خیلی غم انگیز است. سیاسی و اوضاع امنیتی eviscerated کشور می گوید:” مصطفی’Absi یک یمن متولد عصب شناسی در دانشگاه مینه سوتا, Duluth که رهبری یک موسسه ملی سلامتپشتیبانی پروژه در یمن در سلامت روان و سوء مصرف مواد تا سال 2014.

محروم از یارانه های دولتی و بیمارستان و به دنبال سرپا نگه داشتن خود را شارژ بیشتر که قرار مراقبت های پزشکی خارج از دسترس برای بیماران فقیر. قبل از سال 2011 مردم مجبور به پرداخت بیشتر از 10 ٪ از هزینه از روش Al-Jawfy می گوید. “در حال حاضر آنها پرداخت 100٪.” انسانی گروه ارائه داروهای اساسی مانند آدرنالین و برخی از تجهیزات حفاظتی, Al-Jawfy می افزاید. اما او در بیمارستان MRI ماشین کار نکرده در 4 سال او می گوید. وی معتقد است که عربستان مقامات گمرکی کشف و ضبط یک محموله قطعات یدکی بر این اساس آنها می تواند مورد استفاده در موشک. “بسیاری از ما هواکش هستند ، هیچ قطعات یدکی” او می افزاید. تنها 157 یمن 500-عجیب و غریب پنکه در حال کار Laerke می گوید.

که کار کرده را به یمن بیشتر, پنکه, مراقبت ويژه تخت و بحرانی دیگر منابع به عنوان بخشی از تلاش خود برای گسترش تعداد COVID-19 جداسازی بخشهای از 38 تا 59 در سراسر کشور. و که ارائه 8400 کیت تست—پرداخت در حدود 9.2 میلیون کیت سازمان پیش بینی های این کشور نیاز خواهد شد. دولت در عدن در حال حاضر یک COVID-19 کمیته مشورتی که شامل نمایندگانی از یمن زمینه اپیدمیولوژی برنامه آموزشی است که همچنین نیروی انسانی جدید COVID-19 تدریس خصوصی در خانه. اما یادداشت ناصر Zawia یک یمن متولد داروشناس در دانشگاه رود آیلند کینگستون “وجود ندارد تونی Fauci یمن” مرجع سر از ایالات متحده موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی.

یک دارایی در جنگ علیه COVID-19 میراثی از یمن تلاش برای سرکوب آن شیوع وبا بزرگترین تا کنون ثبت شده است. برای اجرا کردن آگهی ها و شایعات از موارد مشکوک به وبا سازمان ملل آموزش سريع-تیم های واکنش در تمام یمن 333 مناطق. این مراقبت های بهداشتی کارگران Musani می گوید: “بازی در یک نقش محوری” در برابر COVID-19, آیفون برای موارد مشکوک تماس, ردیابی و گرفتن نمونه ها به آزمایشگاه در مرکز شهر ” مکلا می گویند’un و صنعا برای polymerise واکنش زنجیره ای تست. “آنها قهرمانان واقعی,” Musani می گوید و اضافه کرد که سازمان ملل متحد در حال حاضر با هدف دو برابر سریع-پاسخ تیم است.

این ارتش کوچک در خط مقدم یمن بحران وجودی آن کار برای آنها را قطع. “مقابله با COVID در یمن” Lashuel می گوید: “تقریبا ماموریت غیر ممکن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>