ماشین خود را خارج می گردند Microplastics که در سراسر جهان

هنگامی که شما درایو بیت های کوچکی از پلاستیک پرواز کردن لاستیک و ترمز. در حال حاضر دانشمندان نشان داده اند که چگونه همه که جاده پهن است باد را به “بکر” محیط مانند قطب شمال.

زمانی که جهان به طور کامل انتقال از ماشین است که اجرا در دایناسور آب به ماشین است که اجرا در برق بشریت را حذف منبع اصلی سیاره گرم دی اکسید کربن و یک تهدید عمده برای سلامت انسان—آلودگی هوا جان حدود 550,000 کودکان زیر سن 5 سالگی هر سال است. اما یک تهدید زیست محیطی از ماشین باقی بماند و شاید بدتر که بیشتر از جهان وارد طبقه متوسط قرار دادن وسایل نقلیه در جاده ها: ميکروپلاستيکهايی که برشی کردن اتومبیل لاستیک و ترمز. لاستیک لاستیک ساخته شده اما همچنین حاوی مصنوعی لاستیک و الیاف برای بهبود ثبات; ترمز ترکیبی از فلز و پلاستیک است. قطعات کوچک از این مواد ساییده شدن با اصطکاک هر زمان که لاستیک با جاده و یا به شما ضربه ترمز و این قطعه تا پایان در قطره قطره شدن. بعد آنها را بشویید به دریا در آب باران و یا گرفتار در باد.

امروز در مجله Nature Communications, محققان, مدل چگونه microplastics از اتومبیل های ما در حال سفر از پرجمعیت مناطق به محیط زیست است. این خودرو بیت پور از شهرهای اروپا و آسیا و آمریکا و حل و فصل کردن در قطب شمال گرینلند و اقیانوس های جهان. این محققان مشاهده کردند که ميانگين طول عمر برای کوچکترین ذرات که به راحتی در باد است که نزدیک به یک ماه است. خود را مدلسازی محاسبه که 52,000 تن از کوچکترین ذرات تا پایان در دریا هر سال و 20000 تن تا پایان در دور برفی و یخی مناطق.

با ترکیب داده ها در تایر و ترمز سایش با روش های موجود از محاسبه حمل و نقل از آلاینده ها در اتمسفر دانشمندان در ساخت بدن در حال رشد از شواهد که باد پراکنده مقدار شگفت آور از microplastics هر دو دور و نزدیک. “ذرات کوچک هستند lofting بالاتر ، اما آنها همچنین وزن کمتر از آنهایی که بزرگتر و به راحتی می توانید رسیدن به مناطق دور افتاده تحت مطلوب شرایط آب و هوا می گوید:” Nikolaos Evangeliou محقق ارشد در موسسه نروژی برای تهویه تحقیقات و سرب نویسنده این مقاله جدید. “ذرات بزرگتر معمولا سپرده در نزدیکی منابع.”

این jibes با کار میدانی است که در طول چند سال گذشته پیدا کرده است microplastics دور از فعالیت های انسانی مانند صدر از فرانسه پیرنه که قبلا در-مناطق بکر مانند قطب شمال و در حال سقوط از آسمان بر روی مناطق حفاظت شده در غرب ما پارک های ملی است. “به طور کلی مهم مطالعه به دلیل آن برجسته چقدر مهم جو در شرایط microplastic حمل و نقل به خصوص به اقیانوس و مناطق دور افتاده مانند قطب شمال می گوید:” دریایی بوم ملانی برگمان از آلفرد وگنر موسسه پژوهش های قطبی و دریایی که مطالعات microplastics اما نبود درگیر در این کار جدید.

برگمان خود در زمینه تحقیقات در سال گذشته دریافتند که میشوند در واقع باد از اروپا به قطب شمال. در کل خیلی از آنها بیش از حد: در یک لیتر برف, او در بر داشت 14,000 پلاستیک ذرات. این تحقیقات جدید او می گوید: “کمک می کند تا توضیح دهد که چرا ما در بر داشت چنین مقادیر بالایی از microplastic در قطب شمال, برف, اما همچنین ما در قطب شمال اقیانوس نمونه تمام راه را به پایین به اعماق قطب شمال seafloor—13,000 microplastic ذرات در هر کیلوگرم میباشد.”

اما از آنجا که این تحقیقات جدید بر اساس جوی مدل به جای کار میدانی او ادامه می دهد: “ما باید بیشتر داده های تجربی و آزمایش به اعتبار نتایج و درک فرآیندهای اساسی به خصوص برای پیدا کردن اگر رنگی microplastic در یخ و برف کاهش انعکاس نور خورشید و در نتیجه افزایش گرمایش جهانی.”

این انعکاس است که شناخته شده به عنوان قدرت بازتاب و آن را یک نگرانی جدی در قطب شمال. به دلیل یخ سفید است این نشان دهنده یک معامله خوب از انرژی خورشید را به فضا نسبت به زمین است که تیره تر و جذب انرژی بیشتر است. یکی از دلایل قطب شمال گرم دو بار به عنوان سریع به عنوان بقیه از این سیاره است که به عنوان یخ از بین می رود در گرم شدن جهان را تیره تر در معرض آب یا زمین بیشتر گرم یک منطقه در یک حلقه بازخورد. در حال حاضر که دانشمندان می دانند قطب شمال است که با رنگ و لعاب microplastics دمیده در اروپا و در حال حاضر که این کار جدید است مدل شده است که مسیر حمل و نقل در جزئیات آنها نگران هستند که مصنوعی ذرات ممکن است تیره شدن برف و یخ, شتاب ذوب.

“اعتقاد ما آن ممکن است مورد می گوید:” Evangeliou. “ما در حال حاضر در حال ساخت شبیه سازی برای محاسبه آب و هوایی پارامتر microplastic پراکندگی اما آن است و نه این باورند در این مقاله به عنوان یک تاثیر ممکن است در آب و هوا.”

آسان حمل و نقل از این ذرات را پایین می آید به دو فریبندگی—و شر—پلاستیک: این مواد هستند و هر دو بسیار سبک و بسیار دشوار است. اتومبیل لاستیک و ترمز به معنای گذشته و ترکیب شیمیایی آنها به این معنی است که پس از ذرات پوسته پوسته شدگی آنها فقط شکستن به قطعات کوچکتر به عنوان آنها جست و خیز کردن از طریق محیط زیست است. پلاستیکی که در واقع هرگز از بین می رود—آن را فقط تجزیه.

با توجه به آنچه که دانشمندان در حال حاضر می دانیم در مورد حمل و نقل اشیاء در فضای شاید این تعجب آور نیست که microplastics از ماشین ها تا به آسانی باد در سراسر جهان است. در ماه ژوئن صحرای بزرگ انجام سالانه آن آروغ زدن از گرد و غبار بسیاری از آن بسیار درشت که منفجر روشن در سراسر اقیانوس اطلس و حل و فصل در جنوب آمریکا. “که گرد و غبار تا حد زیادی مواد معدنی است که راه متراکم تر از پلاستیک می گوید:” جانیس Brahney یک دانشمند محیط زیست در دانشگاه ایالتی یوتا. (خود او تحقیقات نشان داده میشوند که در حال سقوط از آسمان, اما او نبود که در این تحقیقات جدید است.) عنکبوت سوار باد بیش از حد: برخی از گونه اجازه دهید کمی از ابریشم که lofts آنها را به هوا شناخته شده به عنوان بالن پرواز صدها مایل است.

اما پرواز microplastic ذرات می شود روی حیله و تزویر را در یک آرایه گسترده ای از اشکال است. Wispy microfibers ممکن است را به هوا بسیار شبیه تار عنکبوت اما کوچک تکه های لاستیک و ترمز احتمالا رفتار متفاوت در جو است. “این بسیار دشوار است برای درک فیزیک از آنچه که ممکن است نگه داشتن ذرات شناور نیست که یک کره کامل می گوید:” Brahney.

انواع مختلف پلاستیک ممکن است متفاوت رفتار می کنند و همچنین با توجه به تغییر تراکم. این تقریبا به طور قطع پیچیده الگوهای است که نویسندگان این مقاله جدید متوجه: ذرات کوچکتر سفر دورتر. می گویند دو microfibers همان شکل اما در وزن های مختلف. و یا می گویند که یک میکرو و یک قطعه از microplastic هستند اشکال مختلف اما همان وزن است. چگونه این تاثیر چگونه آنها سفر از طریق جو ؟

و حتی اگر آنها در سطح زمین microplastic از ذرات لاستیک و ترمز و در نهایت فرار از بزرگراه در این مورد با جریان به سمت دریا. در سال گذشته دانشمندان محاسبه شده است که پرجمعیت شهرهای اطراف خلیج سان فرانسیسکو در حال شستشو 7 تریلیون—بله با یک “تی”—microplastic ذرات به بدن که آب در هر سال. بیت های کوچکی از پلاستیک پوسته پوسته شدگی لاستیک و ترمز و تجمع در جاده ها قبل از آب باران شسته و gunk به دریا.

سوال بزرگ این است که دانشمندان تازه شروع به پاسخ به: چه پیامدهایی ممکن است این موذی نوع جدید از آلودگی را برای اکوسیستم و سلامت انسان ؟ Microplastic ذرات قطعا به اندازه کافی کوچک برای نفوذ به عمق ریه های ما و می تواند شسته شدن و جزء خود را در حالی که مواد شیمیایی در آن وجود دارد. در دریای حداقل microplastics نیز نشان داده شده است برای تجمع باکتری ها و ویروس ها—که آیا آنها در حال انجام همان در حالی که در هوا شناور است به تعیین خواهد شد.

“به نظر می رسد یکی از اولین سوال مردم از من بپرسید می گوید:” Brahney. “و من پزشک نیستم بنابراین من هم سخت است پاسخ دادن به آن است. اما مانند: چگونه ما با خوردن آن؟” ممکن است کوچکترین بیت microplastic در واقع عبور از طریق روده پوشش و کار و راه خود را به ارگان های دیگر? چگونه ذرات باقی بماند در ریه ها ؟ اینها همه سوالاتی است که دانشمندان شروع به دور تراشه در.

و در حالی که ما ممکن است کسانی که پاسخ درست میشه در ضمن ما احتمالا باید ماشین های بیشتر. یکی اخیر گلدمن ساکس در گزارش تخمین زده است که تا سال 2025 جدید فروش خودرو در بازارهای در حال ظهور خواهد بود بیش از دو برابر کسانی که در کشورهای دیگر در نتیجه درآمد سرانه سود. همه گیر ممکن است تنها سرعت بخشیدن به روند به مردم برای جلوگیری از حمل و نقل عمومی برای ترس از ابتلا Covid-19 یا به عنوان سازمان های حمل و نقل اصلاح برنامه و یا سعی کنید carshare-سبک جایگزین. بیشتر چرخ و بیشتر ترمز معنی بیشتر microplastics. جاده پر از دست انداز را پیش رو دارد که برای اطمینان حاصل کنید.


بزرگ تر سیمی داستان
  • گرمایش جهانی. نابرابری. Covid-19. و ال گور است … خوش بینانه است ؟
  • Linkin Park T-پیراهن تمام خشم در چین
  • 5G که قرار بود برای متحد کردن جهان به جای آن پاره شدن ما از هم جدا
  • چگونه رمز عبور-قفل کردن هر برنامه را بر روی تلفن خود را
  • هفت بهترین turntables برای خود وینیل مجموعه
  • 👁 درمانگر است—و آن را یک chatbot برنامه. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر